'Öteki cemaatler'den hükümete destek bildirisi

Gülen Cemaati’ne karşı AK Parti’yi savundular…

'Öteki cemaatler'den hükümete destek bildirisi

Dershanelerle ilgili düzenleme ve ardından da MGK kararının yayınlanmasıyla AK Parti ve Gülen cemaati arasında gün yüzüne çıkan gerginlikte, bazı STK'lardan hükümete destek geldi.

Ulusal gazetelerin arka sayfalarında, "Milli İrade Platformu" imzasıyla yer alan bildiride "Yeni vesayetler tesis edilmemeli, şahsi, zümrevi kaygılar demokrasi mücadelesinin önüne geçmemeli" mesajı veriliyor.

Aralarında cemaat, vakıf ve iş dünyasının bulunduğu 97 kuruluş dershane tartışmaları ile AK Parti'ye haksızlık yapıldığını iddia eden bir bildiri yayınladılar.

İlana destek veren 97 Sivil Toplum Kuruluşu'nun arasında; İsmailağa Cemaati, Menzil Cemaati, Erenköy Cemaati, Akabe Vakfı, Hüdayi Vakfı, Safa Vakfı, Sami Efendi Vakfı ve Barla Platformu gibi oluşumların yanı sıra İHH, Yardımeli, Verenel, Türkiye Beyazay Derneği, Deniz Feneri gibi kuruluşları da yer aldı.

MÜSİAD, ASKON, TÜMSİAD gibi sanayici ve işadamları dernekleriyle birlikte, Bilim ve Sanat Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, Türkiye Yazarlar Birliği, ÖNDER, Ensar Vakfı ile Akademi gibi eğitim kurumları da bildiriye destek verdi.

“HAKKI TESLİM AHDE VEFADIR”

İlanda 11 yıldır başarıyla hizmet eden hükümetin destekçi ve duacı olunduğu ifade edildi.

Yapılanlara karşı ahde vefa göstermek gerektiği ifade edilen ilanda şunlar ifade edildi:

'Biz aşağıda imzası olanlar milli iradenin gücüne yürekten inanıyor; her meselenin milletin arzusu istikametinde meşruiyet dairesinde çözümünü savunuyoruz. Türkiye'nin her meselesi kendi mecrasında tartışılmalı garimeşru zeminlere çekilmemelidir. Milletiçin başarıyla hak mücadelesi verenlere karşı haksızlık yapılmamalı yeni vesayet tesis edilmemeli; Şahsi zümrevi kaygılar ve menfaatler milletin, ülkenin ve demokrasi mücadelesinin önüne geçmemelidir. Bin yıl sürmesi beklenen projei 11 yıldır sabır ve metanetle boşa çıkaranlara şükranlarımızı ifad ediyor, bu mücadelenin şahidi olduğumuz kadar, gelecekte de destekçisi ve duacısı olacağımızı ilan ediyoruz'

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2013, 11:16

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER