KPSS Ön Lisans sonuçları açıklandı

ÖSYM bir sorunun iptal edildiğini duyurdu

KPSS Ön Lisans sonuçları açıklandı

KPSS Ön Lisans sınav sonuçları açıklandı. ÖSYM tarafından 16 Ekim Pazar günü yapılan ve 1 milyon 280 bin adayın katılım sağladığı KPSS Ön Lisans sınav sonuçları, 16.30 itibariyle ÖSYM internet sayfası üzerinden erişime açıldı.

Sınavda bir sorunun da iptal edildiğini açıklayan ÖSYM yetkilileri, iptal edilen sorunun adayların puanına yansıtılmayacağını ifade etti. İşte ÖSYM'nin yaptığı açıklamanın detayları:

"16 Ekim 2016 tarihinde ön lisans düzeyinde uygulanan Kamu Personel Seçme Sınavı’na (2016-KPSS Ön Lisans) ait madde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş olup; Genel Kültür Testinin Temel Soru Kitapçığında yer alan 12. sorusunun iptal edilmesine karar verilmiştir. İptal edilmiş olan soru, ilgili testte en az bir cevabı bulunan tüm adaylar için doğru cevaplanmış kabul edilerek 2016-KPSS Ön Lisans değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Sınav sonuçları, 8 Kasım 2016 tarihinde saat 16:30’dan itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden açıklanacak olup adaylar, sınav sonuçlarını belirtilen İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

Adaylara saygıyla duyurulur."

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2016, 13:07

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER