İstanbul'da öpüşen gençlere para cezası kesildi

Sosyal medyadan tepkiler gecikmedi

İstanbul'da öpüşen gençlere para cezası kesildi

İstanbul Samatya sahilinde öpüşen iki gence “çevreyi rahatsız ettikleri” gerekçesiyle 109 lira para cezası kesildi.

Ali Neşet adlı genç Twitter hesabından, “Sokakta öpüşmekten 109 lira ceza yedim, öpüşmek diye ceza yok rahatsız etmek diye var, madde 37 imiş, şimdi ben cezaya nasıl itiraz edicem?” diye yazınca olay ortaya çıktı.

Ali Neşet, Twitter’dan şunları paylaştı:

“Arabaya bindirene kadar Google'a bak öpüşmenin cezası var diyen memur, kendi bakıp bulamayınca rahatsız etmek diye dayattı işlem yaptı.

Çevreye rahatsızlıkmış, "tutanağa rahatsızlık değil öpüşmek diye yaz" dedim, nasıl yazayım dedi, kucağına kızı oturtmuş öpüyorsun diye delirdi.

Soruları ben sorarım ben polisim diyor, Amerikan suç filmi sanki. Soru soramaz, ukalalık yapamaz, öpüşemez, polise cevap veremezsiniz.”

Ali Neşet, ayrıca kendisine kesilen cezanın tutanağını da paylaştı:

SOSYAL MEDYA DAYANIŞMASI

Ali Neşet adlı gencin yazdıkları sosyal medyada tepkilere neden olurken bazı kişiler de hukuksal olarak yardımına koştu. Ercan Ateş adlı kullanıcı şöyle yazarak ilgili maddeyi de paylaştı:

“Sulh Ceza Hakimliğine itiraz et. Cezanın kaldırılması lazım. Çünkü 37.madde mal ve hizmet satmak için rahatsız etmeyi düzenler. 15 gün süren var. Olay yerinin bağlı olduğu adliyenin Sulh ceza hakimliği bakar.”

Demokrat Haber’in ulaştığı Ali Neşet olayı doğrulayarak yarın savcılığa giderek karara itiraz edeceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2017, 14:32

Tıkla, Demokrat Haber’e Şimdi Destek Ol >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER