Bilgi Üniversitesi’nde protesto: Burası bizim değil bizi öldürmek isteyenlerin memleketi

İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencileri, mezuniyet töreninde rektörü tıpkı İstanbul Erkek Lisesi öğrencilerinin okul müdürüne karşı yaptığı gibi, sırtlarını dönerek protesto etti

Bilgi Üniversitesi’nde protesto: Burası bizim değil bizi öldürmek isteyenlerin memleketi

İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin bu akşam düzenlenen mezuniyet törenine katılan öğrenciler, Rektör Mehmet Durman'ı konuşması sırasında sırtlarını sahneye dönerek protesto etti.

Üniversitenin Santral kampüsünde gerçekleşen mezuniyet töreninde öğrenciler, konuşması esnasında üniversite rektörü Durman’a sırtlarını döndü.

Diken'de yer alan habere göre, Hukuk Fakültesi’nden mezun olan öğrenciler ise Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle üniversiteden kovulan Prof. Dr. Zeynep Sayın Balıkçıoğlu’na "Zeynep hocanın yanındayız" yazılı dövizlerle destek verdi.

Törende "İfade benim, özgürlük benim", "Bunu da kayda alıyor musunuz?", "Muhbir değil, hukukun katlinin tanığıyız" ve "Burası bizim değil bizi öldürmek isteyenlerin memleketi" dövizleri de taşındı.

Protesto yaşanırken konuşmasını sürdüren Durmaz, “Böyle bir protesto bekliyordum ama izninizle bende ifade özgürlüğümü kullanacağım” dedi.

Öğrenciler, daha sonra rektörün talebi doğrultusunda yüzlerini döndü.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2016, 23:18
YORUM EKLE