'Anne sütüyle beslenme zorunluluğu' bulunan bebek günde 3 defa emniyete götürülüyor

Diyarbakır'da gözaltına alınan 17 öğretmenden Fatma Gülçiçek Arı'nın 18 aylık bebeği 3 gündür anne sütü için emniyete götürülüp getiriliyor

'Anne sütüyle beslenme zorunluluğu' bulunan bebek günde 3 defa emniyete götürülüyor

Diyarbakır'da sendikal faaliyetleri gerekçe gösterilerek 1 Ekim'de yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan, aralarında Kürt Şair ve Yazar Rênas Jiyan ile Eğitimci ve Yazar Murat Özyaşar'ın bulunduğu 17 öğretmen İl Emniyet Müdürlüğü'nde tutuluyor.

DİHA'nın haberine göre; Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından görevden uzaklaştırılan öğretmenlerin 5 gün boyunca avukatlarıyla görüştürülmeyeceği belirtildi.

Soruşturma dosyasında gizlilik kararı olduğu belirtilirken, gözaltı sayısının artabileceği öğrenildi.

MURAT ÖZYAŞAR DİYARBAKIR'A GETİRİLDİ

İstanbul'da gözaltına alınan Eğitimci ve Yazar Murat Özyaşar da dün akşam saatlerinde uçakla Diyarbakır'a getirildi.

18 AYLIK BEBEK EMNİYET'E GETİRİLİYOR

Yine aynı soruşturmada gözaltına alınan Eğitim Sen üyesi Fatma Gülçiçek Arı'nın 18 aylık Şerman isminde bebeği olduğu ve gün içersinde annesinin emzirmesi için Emniyet Müdürlüğü'ne getirildiği öğrenildi.

Arı'nın ablası Adile Gülçicek Ekici de aynı soruşturma kapsamında 30 Eylül'de tutuklanmıştı.

Fatma Gülçiçek'in tutuklanan ablasının 4 yaşındaki çocuğu Agit'e de baktığı öğrenildi. 18 aylık Şerman bebek ve 4 yaşındaki Agit'e şimdi yakınları bakıyor. Annesinin tutuklanması nedeniyle 4 yaşındaki Agit antidepresan ile sakinleştirildiği de belirtiliyor.

'ANNE SÜTÜYLE BESLENME ZORUNLULUĞU VAR'

Fatma Gülçiçek Arı'nın eşi Abdullah Arı, "Şerman'ın karaciğeri ile sağlık sorunları var. Bunun yanında egzaması var. Şerman'ın bu rahatsızlıkları nedeniyle anne sütüyle beslenme zorunluluğu var. Bu nedenle emzirmek için günde 3 defa emniyete annesinin yanına götürüyorum. Şerman yaşananlardan dolayı çok stres altında ve çok huzursuz. Bu durum sağlığını çok etkiliyor" dedi.

Diyarbakır'da son 1 ayda 162 öğretmen gözaltına alınırken, gözaltına alınan öğretmenlerden 11'i tutuklandı.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2016, 09:10

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER