Ali İsmail Korkmaz Bursu: Genç fidanlardan bir orman yaratacağız

Gezi Direnişi sırasında Eskişehir'de polisler ve esnaf tarafından darbedilerek 19 yaşında yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz’ın adı burslarla yaşayacak

Ali İsmail Korkmaz Bursu: Genç fidanlardan bir orman yaratacağız

Gezi Direnişi sırasında Eskişehir’de katıldığı eylemden döndüğü sırada polisler ve esnaf tarafından darbedilerek 19 yaşında yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz’ın adı burslarla yaşayacak.

Evrensel'in haberine göre; Ali İsmail Korkmaz’ın ailesi tarafından kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) iki yılı aşkın süredir gençlik çalışmaları yapıyor ve gençlerin toplum hizmeti faaliyetlerine destek veriyordu. ALİKEV şimdi de tamamı bağışlardan oluşan bir burs fonu oluşturdu.

“Genç fidanlardan bir orman yaratacağız” diyerek oluşturulan Ali İsmail Korkmaz Bursu, bu yıl 30’u üniversite ve 10’u lise olmak üzere toplam 40 öğrencinin eğitimine destek olacak.

Bu sayı, gelen bağışlarla beraber bu yıldan itibaren arttırılarak, üniversite öğrencisiyken öldürülen Ali İsmail’in adına verilen bursların gençlerin eğitimine destek olması amaçlanıyor.

HERKES BURS FONLARINA DESTEK OLABİLİR

ALİKEV bursları her miktardaki katkıya açık.

Bursa katkı sunmak isteyenler için ALİKEV tarafından 3 burs fonu oluşturuldu. Yaprak, Ağaç ve Orman adlarını taşıyan burs fonları aracılığıyla herkes imkanları dahilinde katkı yapabiliyor.

Burs fonları sayesinde her miktarda bağış kabul edilirken, ayda sadece 210 TL karşılığında bir öğrencinin eğitimine destek olurken, bu bursa bağışçının veya bir yakınının adı verilebiliyor.

Ali İsmail Korkmaz Bursu başvuruları ve burs fonlarına bağış www.alikev.org adresinden kabul ediliyor.


 

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
barış.
barış. - 4 yıl Önce

çok samimi buluyoruz.

SIRADAKİ HABER