Günçıkan'ın cenazesi Şakirin Camii'nde kılınacak ikindi namazı sonrası toprağa verilecek

Uzun yıllar Cumhuriyet gazetesinde çalışan Berat Günçıkan hayatını kaybetti. Vefat haberini gazeteci Barış Yarkadaş, Twitter hesabından duyurdu. Yarkadaş, “Uzun yıllar Cumhuriyet'te görev yapan, kadın ve insan hakları haberlerinin ısrarlı takipçisi sevgili meslektaşım Berat Günçıkan'ı kaybettik. Günçıkan'a Allah'tan rahmet, sevenlerine başsağlığı diliyorum” diyerek haberi verdi.

Uzun süredir tedavi gören Günçıkan dün gece hayatını kaybetti. Günçıkan'ın cenazesi Şakirin Camii'nde kılınacak ikindi namazı sonrası toprağa verilecek. 

BERAT GÜNÇIKAN KİMDİR? 

Yazılarında muhalif, feminist kimliğini öne çıkaran Berat Günçıkan 1959 yılında Balıkesir’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Eskişehir’de tamamladı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde okudu.

Gazeteciliğe Eskişehir’de yerel gazetelerde çalışarak başladı. Daha sonra Cumhuriyet gazetesinin Adana bürosuna geçti. Cumhuriyet gazetesinde ve Cumhuriyet Dergi’de yayımlanan belgesel röportajları ve dizileri Haraşo’dan Nataşa’ya / Beyaz Ruslar - Kızıl Ruslar ve Gölgenin Kadınları, Cumartesi Anneleri, Milliyetçilik / Linç Kültürünün Tarihsel Kökeni isimleri altında kitaplaştırdı. 

Gözden kaçırmayın

CHP’den SADAT önergesi: 'İlişkiler açığa çıkarılmalı' CHP’den SADAT önergesi: 'İlişkiler açığa çıkarılmalı'

Günçıkan'ın eserleri ise şöyle:

*Gölgenin Kadınları

*Benim Küçük İmparatorluğum-Mustafa Çelikel kitabı

*Adalet Yoksa Gelecek De Yok - Aysel Çelikel Kitabı