Ferit Şenyaşar hakkında, “Saraydan korkuyorlar” sözü nedeniyle soruşturma başlatıldı.

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018’de AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu kaybeden Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart’ta başlattığı Adalet Nöbeti 212’nci gününde devam ediyor. Urfa Adliyesi önündeki nöbette bulunan Ferit Şenyaşar’a daha önce kullandığı bir ifadeden dolayı “Cumhurbaşkanına hakaret etmek” iddiasıyla soruşturma açıldığı öğrenildi.

İFADEYE ÇAĞRILDI

Adalet Nöbeti’nde olan Ferit Şenyaşar adalet mücadelelerini sürdüreceklerini söyledi. Annesinin artık dayanacak gücünün kalmadığını belirten Şenyaşar, Suruç Devlet Hastanesi’nde yaşanan katliamın açığa çıkarılmasını istediğini ifade etti. Bunu talep ederken emniyet yetkilileri ve savcıların kendilerinin adliye önünde konuştuğu her cümleyi “cımbızlayarak” suça dönüştürmeye çalıştığını anlatan Şenyaşar, “Bizi bu adliyenin önünden kaldırmak istiyorlar. Bugün emniyet yetkilileri tarafından yeniden ifadeye çağrıldık. Bu defa ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ nedeniyle ifadeye çağırdılar” dedi.

SORUŞTURMA

Verdiği bir röportajda yaşanan katliamda AKP’li milletvekillerine ilişkin konuştuğunu ve “Saraydan korkuyorlar” dediği için “Cumhurbaşkanına hakaret etmek” iddiasıyla ifadesinin alındığını söyleyen Şenyaşar şunları belirtti: “İktidar partisi milletvekilleri saraydan korkuyor’ cümlesi hakaret olarak alınmış. Burada bir hakaret var mı, yok mu bütün kamuoyunun nezdinde sunuyorum. Bu politika bizi buradan, adliye önünden kaldırma amaçlıdır. Bizde kararlıyız. Adalet sağlanana kadar adliye önünden ayrılmayacağız ve burada kalacağız. Ya bizi öldürsünler ya da adaleti sağlasınlar” diyerek adalet taleplerini yineledi.

Kaynak: MA