Piyanist Fazıl Say, Maraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından üniversitelerin uzaktan eğitime geçme kararına tepki gösterdi. Say, "Eğitim kurumlarının kapatılmasını iyi bulmuyorum. Devletin her yerde binaları var, lojmanları, tesisleri, kongre salonları, stadyumları var. Külliye var, sadece Külliye’de 10 bin depremzede barınabilir" dedi. 

İsmail Saymaz: Cumhurbaşkanı ile Soylu arasında bir yol ayrılığı var İsmail Saymaz: Cumhurbaşkanı ile Soylu arasında bir yol ayrılığı var

Say Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Elbette ki ortam çok kaos ve aklıselim kararlar alınması için zaman da az. Ama eğitim kurumlarının kapatılmasını iyi bulmuyorum. Öğrenci yurtlarını da barınak yapmayı da şu yüzden öncelikli bulmuyorum. Devletin her yerde binaları var, lojmanları, tesisleri, kongre salonları, stadyumları var. Külliye var, sadece Külliye’de 10 bin depremzede barınabilir. Madem tüm bunlar milletindir, şimdi değil de ne zaman? Tüm ülkede hayat akışını durdurmadan kararlar alınmalı” ifadesini kullandı.