'Devlet öyle bir hale gelmiş ki, vatandaşını kazıklayıp, kandırıp üzerine bir de yalan söyler durumu düşürülmüş'

HaberTürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, "Yıllardır tek yönde ücret aldığı boğazdaki iki köprüde de çift yönde ücret almaya başlamış.Kimseye duyurmadan, kimseye söylemeden.Gizlice yüzde 100 zam yapmış yani.Şimdi yine yalanlamaya kalkışacaktır bunu TCK. Sehven falan diyecektir muhtemelen." ifadesini kullandı. 

Gözden kaçırmayın

Soylu'dan yeni ehliyet çalışmasıyla ilgili açıklama Soylu'dan yeni ehliyet çalışmasıyla ilgili açıklama

Altaylı yazısında, "Birkaç hafta önce bu köşede bir okur mektubu yayınladım. Okur diyordu ki, 'HGS hesabımı incelerken gördüm ki, boğaz köprülerinde tek yönde alınması gereken ücret her iki yönde de alınmış. Bu durumu şikâyet etmek için aradığım Karayolları ‘Eğer dönüşünüz aynı gün gerçekleşmemişse Asya-Avrupa geçişine de ücret tahakkuk ettiriyoruz’ yanıtını verdi. Bu nasıl olabilir?'Bunun üzerine Karayolları bir açıklama yaparak böyle bir durumun olmadığı, tek yönde ücret alındığını söyledi. Biz de 'Koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin neredeyse 100 yıllık kurumu. Yalan söyleyecek değil ya!' diye düşündük. Meğer söylermiş." düşüncesini dile getirdi. 

"Köprülere yüzde 100 zam gelmiş ama gizlice" başlığyla yayımlanan yazısının devamında Altaylı şunları söyledi: 

"Devlet öyle bir hale gelmiş ki, vatandaşını kazıklayıp, kandırıp üzerine bir de yalan söyler durumu düşürülmüş. Bakın ekteki bir HGS dökümü.Bir hekime ait.Avrupa yakasında bir hastanede çalışıp, Anadolu yakasında oturan bir hekime ait.Genelde her gün bir kez Asya’dan Avrupa’ya geçiyor, bir kez Avrupa’dan Asya’ya.Bakın dökümlerine.Her iki geçiş de ayrı ayrı ücretlendirilmiş.Yani devlet açıkladığının, söylediğinin aksine.Yıllardır tek yönde ücret aldığı boğazdaki iki köprüde de çift yönde ücret almaya başlamış.Kimseye duyurmadan, kimseye söylemeden.Gizlice yüzde 100 zam yapmış yani.Şimdi yine yalanlamaya kalkışacaktır bunu TCK.Sehven falan diyecektir muhtemelen.Çünkü en moda kelime o.Demek ki Asya’dan Avrupa girişine bir süre önce koyulan HGS/OGS dedektörleri boşuna konmamış.Meğer vatandaşa geçirmeye hazırlanıyorlarmış. Ama gizlice."