Farah Zeynep Abdullah, Ezgi Mola'ya İpek Er'e cinsel saldırıda bulunmaktan yargılanan Musa Orhan'a sosyal medyadan hakaret ettiği gerekçesiyle ceza verilmesine tepki gösterdi. Abdullah, Orhan hakkında "Net olan tek şey Musa Orhan'ın gerçek bir şerefsiz olduğu" dedi.

Masumlar Apartmanı dizisinde Ezgi Mola'nın eski rol arkadaşı Farah Zeynep Abdullah sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Uf diyecek o kadar şey var ki hangi hakaret hangi küfür karar veremiyorum. Net olan tek şey Musa Orhan'ın gerçek bir şerefsiz olduğu ve sistemin de onun yanında olduğu. O dava yüzsüzce açılabildiğinde şoklar yaşamıştık ve şimdi bir de üüüüf rezalet sonuca bak ya" ifadelerini kullandı. 

NE OLMUŞTU?

Oyuncu Ezgi Mola 20 Ağustos 2020'de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Tecavüzcü şerefsizi dışarı salan vicdanınızda boğulun. Artık yasa, dua, dilek, istek, rica, umut her şeyi elimizden aldınız ya!! Ne diyim! Yazıklar olsun! Yazıklar olsun!!! #MusaOrhanTutuklansin" yazdı. Musa Orhan'ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, Ezgi Mola'nın paylaşımı ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Başlatılan soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede, Mola hakkında 'sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret' ve 'hakaret' suçlarından 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istendi. İddianame, Ankara 31'inci Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilerek, Mola hakkında dava açıldı.

Ezgi Mola hakkında, açılan davada karar açıklandı. Mola, 5 bin 200 TL cezaya çarptırılırken, hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasına karar verildi.