Kullanıcıların kendileri hakkında etiketler oluşturmasına izin vermeye hazırlanan Facebook, bu sayede benzer ilgi alanına sahip veya aynı sektörde çalışan kişilerin birbirleriyle bağlantı kurmasını hedefliyor.

Son dönemde platforma bir dizi yenilik getiren Facebook, online iş bulma platformu LinkedIn benzeri bir özellik üzerinde çalışıyor.

1.4 milyar aktif kullanıcısı bulunan sosyal medya devi, henüz test aşamasında olan özelliği sayesinde kişilerin kendi profillerine ilgi alanları ve mesleki yeteneklerini eklemelerine izin verecek.

EMOJİ'LER DE ETİKET OLUYOR

Theverge.com'un şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı iddiasına göre, bu etiketler sayesinde kullanıcılar emojiler dahil istedikleri karakterleri kullanarak kendilerini tanımladığını düşündükleri etiketleri profil bilgilerine ekleyebilecek ve bu sayede birbirini tanımayan milyonlarca kullanıcı etkileşime geçebilecek.

Buna ilaveten diğer kullanıcıların başkası adına oluşturdukları etiketler de onay verilmesi durumunda kullanıcıların profilinde yer alacak.

Henüz deneme aşamasında olan uygulamanın ne zaman kullanıma gireceği konusunda ise henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. (NTV)