Konya’da evli olduğu kadın ile 2 yaşındaki bebeklerini kaynar su dökerek yaralayan Ali isimli erkek serbest bırakıldı. Kadın, Ali A.’nın kendisini, “Şimdi seni öldürsem 5 yıl alırım. 3 yıl yatar çıkarım” diyerek tehdit ettiğini söyledi.

Konya’da yaşayan Rukiye isimli bir kadın, 2019 yılının Şubat ayında evli olduğu Ali A.’yı terk edip, ailesinin yanına yerleşti.

Hamile olan Rukiye doğuma yakın zamanda Ali A. ile barışıp, birlikte yaşamaya başladı.

Ali A., 9 Ocak sabahı Rukiye’nin üzerine kaynar su döktü. Sıcak su o sırada yanlarında bulunan 2 yaşındaki çocuklarının da üzerine geldi.

23 yaşındaki Rukiye, yaşadıklarını şöyle anlattı:

Kızım, sabah erken uyandı. Kahvaltıyı hazırladım. Eşime seslendim ‘Hadi gel’ diye. Sonra ‘Sen beni neden uyandırıyorsun. İlla uyandıracaksın değil mi?’ dedi. ‘Kahvaltı hazır bir daha hazırlayamam çocuk acıktı’ dedim. Eşim de, ‘Ben sabaha kadar uyuyamadım, beni rahatsız etme’ dedi.

Biz çocuğumla kahvaltıya oturduktan sonra geldi. ‘Ne olursa olsun çocuğu alacağım. Sana da tekmeyi vuracağım’ dedi. Sonra kaynar suyu boynumdan aşağıya boşalttı. Aslında benim yüzüme atacaktı. Ben yüzümü çevirmeseydim yüzüme geliyordu.

Ardından kaçmaya çalıştığını, Ali A.’nın suyun kalanını arkasında döktüğünü belirten Rukiye, “Bu da hem çocuğumun ayağına hem de kalçama geldi. Beni bir kez daha yaraladı. Daha sonra ben acımdan bayılmışım. Ayıldığımda beni saçlarım ve kollarımdan tutup banyoya doğru götürüyordu. Sonra kendimi toparladım. Kulağıma kızımın ağlama sesleri geliyordu” dedi.

Erkeğin kendisi ile çocuğunu ölüme terk ettiğini kaydeden Rukiye şunları söyledi:

‘Ali lütfen bırak’ dedim. Telefonum ondaydı. Telefonumu istedim. Ambulansı aramak için ‘Ali çok kötüyüm ölüyorum. Çocuğun da ben de ölüyoruz. Lütfen’ diye yalvardım; ama yine de vermedi telefonu. Bizi resmen ölüme terk etti orada. Kapıyı açtım, kaçmak istedim, komşularıma bağırdım, kapıyı kapatınca parmağım sıkıştı, parmağıma da 4 dikiş atıldı.

Komşusuna giderek yardım istediğini belirten Rukiye, bu sırada Ali A.’nın gözaltına alındığını ancak adli kontrol ile serbest bırakıldığını ifade etti.

“SENİ ÖLDÜRSEM 3 YIL YATAR ÇIKARIM"

“Benim ve çocuğumun can güvenliğimiz yok ve tehlikede” diyen Rukiye, Ali A.’nın kendisini sürekli ölümle tehdit ettiğini söyledi.

Bana, ‘Cezaevine gireceksem bile tam hakkıyla girerim. Yaptığım işi yarım bırakmam’ diye tehdit ediyordu. ‘Şimdi seni öldürsem 5 yıl alırım. 3 yıl yatar çıkarım’ diyordu. ‘Bana hiçbir şey olmaz’ diyordu. Çevrede bu tarz olayları çok görüyorduk. Hafta sonu bir olay da bizim mahallemizde olmuştu. Adamın ceza almadığını öğrenince ‘Bak görüyorsun. Ben seni şu an öldürsem, kimse seni savunamaz’ diyerek tehdit ediyordu.

SERBEST BIRAKILMASINA İTİRAZ

Rukiye’nin avukatı Elif Zehra Türkmen, Ali A.’nın serbest bırakılmasına itiraz edeceklerini söyledi.

Pazartesi günü işlemleri başlatıyoruz. Adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasıyla ilgili itirazlarımızı yapacağız. Tutuklu yargılanması için elimizden geleni yapacağız. Bir küs, bir barışık evlilikleri var; ancak müvekkilim 1,5 yaşındaki kızları için tekrar denemek istiyordu. Bu baba profili bunları hak etmiyor. Boşanma aşamasında ise her türlü destekleri sağlayacağız.

Kaynak: Gazete Karınca