Karaköy’de “Depremini Bekleyen İstanbul” sergisi açılıyor

23 Aralık 2019 - 26 Ocak 2020 arasında açık olacak

Karaköy’de “Depremini Bekleyen İstanbul” sergisi açılıyor

“Depremini Bekleyen İstanbul” sergisi, 23 Aralık 2019 Pazartesi günü saat 19.00’da Mimarlar Odası Karaköy binasında açılacak ve bir ay boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak.

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nin çağrısı şöyle:

DEPREMİNİ BEKLEYEN İSTANBUL

Deprem olgusu, 1999 yılında gerçekleşen Marmara depreminin yakıcı ve yıkıcı sıcaklığının geçmesinin ardından yavaş yavaş gündemimizden çıkmıştı. Gündelik hayatlarımızı hiç deprem olmayacakmışçasına sürdürüyor, adeta bilinçli bir unutkanlığın eşiğinde yaşıyorduk. Birkaç ay önce evlerimiz, işyerlerimiz, okullarımız, yani gündelik hayatımızı geçirdiğimiz tüm zeminler sallandı ve hiç unutmamış olmamız gereken şeyi hatırladık: İstanbul’da büyük bir deprem bekleniyor…

1999 depreminin ardından unuttuklarımızı hatırlamak ve hatırlatmak, yapılanların ve yapılmayanların muhasebesini tutarak görünür kılmanın ilk adımını atmak için “Depremini Bekleyen İstanbul” isimli sergi çalışmasını başlattık. Serginin kurgusunu oluşturmak için mimarlık bölümü öğrencilerine yönelik bir fotoğraf atölyesi gerçekleştirdik ve öğrencilerin belli bir yöntem dahilinde İstanbul sokaklarında çektikleri fotoğraflar aracılığıyla bir anlatı geliştirdik.

“Depremini Bekleyen İstanbul” sergisi, 23 Aralık 2019 Pazartesi günü saat 19.00’da Mimarlar Odası Karaköy binasında açılacak ve bir ay boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak. Depremini bekleyen tüm İstanbulluları sergi açılışımızda görmekten mutluluk duyacağız.

23 Aralık 2019 Pazartesi-26 Ocak 2020 Pazar-19.00

Sergi Açılışı:

23 Aralık 2019 Pazartesi Saat: 19.00

Yer:

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi

Kemankeş Cd. No:31, Karaköy - Beyoğlu-İST


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER