Gelin vicdanımızla bakalım

Vicdan filmleri başvuruları devam ediyor…

Gelin vicdanımızla bakalım

Hrant Dink Vakfı´nın 2009 yılında başlattığı "Vicdan Filmleri" projesi, yeni kısa filmlerle vicdanın yeni yüzlerini görünür kılmaya devam ediyor.

Düzenlendiği ilk yıl çeşitli türlerde birçok filme ev sahipliği yapan proje, bu sene de dünyanın her yerinden, amatör, profesyonel eli kamera tutan herkesi film çekmeye davet ediyor.

Bu daveti kabul ederek kamerasını vicdanına çevirenler, 30 Mart-15 Eylül 2011 tarihleri arasında www.vicdanfilmleri.org adresine film yükleyebilecek. En fazla beş dakika olması gereken filmler için tür sınırlaması yok. Proje sonunda uluslararası bir jüri tarafından belirlenecek olan ilk 20 filmden bir DVD oluşturulacak.

Seçilen bu filmlerin çeşitli platformlarda gösterimleri yapılarak görünürlükleri sağlanacak. Jüri heyetinin ortak kararıyla belirlenecek olan bir kişiye ise Hrant Dink Vakfı tarafından bir teşvik bursu verilecek.

İlk 20´ye giren filmlerin anons tarihi 10 Aralık 2011 olarak öngörülmekte.

Katılım koşulları ve detaylı bilgi için: www.vicdanfilmleri.org

Vicdan filmleri 2011 jürisi şu isimlerden oluşuyor: Arsinee Khanjian, Costa Gavras, Cüneyt Cebenoyan, Ferzan Özpetek, Hale Soygazi, Nadje Al-Ali, Rakel Dink ve Serge Avedikian'dan oluşuyor.

DEMOKRAT HABER

YORUM EKLE