Gezi eylemlerinde polis tarafından vurulan Ethem Sarısülük için anma töreni yapıldı

Ankara’da yapılan gösterilerde polis tarafından vurulan Ethem Sarısülük ölümünün 2. yılında vurulduğu yerde ailesi ve sevenleri tarafından anıldı.

Gözden kaçırmayın

Mapa ve Limak’ın İGA’daki hisseleri Cengiz ve Kalyon’a geçti Mapa ve Limak’ın İGA’daki hisseleri Cengiz ve Kalyon’a geçti

Güvenpark’ta toplanan, “Hepimiz Ethemiz öldükmekle bitmeyiz”, “Katil devlet hesap verecek” ve “Ethemin hesabı sorulacak” sloganları atan grup, getirdikleri karanfilleri Sarısülük’ün vurulduğu yere bıraktı. Sarısülük’ün vurulduğu saat olan 17:20’de hoparlörlerden gelen 3 el silah sesinin ardından alanda bulunan vatandaşlar ölü takliti yaparak kendilerini yere bıraktı. Bir süre yerde hareketsiz yatan vatandaşlar, “Hepimiz Ethemiz öldürmekle bitmeyiz” sloganları atarak ayağa kalktı.  

Ethem Sarısülük’ün ağabeyleri Mustafa, Cem ve İkrar Sarısülük ile anne Sayfı Sarısülük, anma etkinliğine katıldı. Ethem'in vurulduğu yere gelen anne Sarısülük ayakta durmakta güçlük çekti. Yakınlarının desteği ile ayakta durmaya çalışan Sayfı Sarısülük, “Yavrumu aldılar benden. Dün mezarındaydım ama tenine canına dokunamadım kuzumun” diye feryat etti. Anma etkinliğine HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder’de katıldı.