Eski MHP Genel Başkan Yardımcısı Şevket Bülent Yahnici, eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in katledilmesinin toplumun her kesiminde infial yarattığını söyledi.

Yahnici, “Ankara’nın göbeğinde bir bilim adamı öldürülüyor, üniversitesi sessiz, cumhurbaşkanı sessiz, Milliyetçi Hareket Partisi sessiz” diye tepki gösterdi.

"Yahu ne bildiği var? ‘Menfur cinayeti kınıyoruz' demesi bu kadar zor mu?” diye soran Yahnici, “Rahmet bile dilemediler. Bu kadar nankörlük, körlük olamaz. Sinan Ateş sizden rahmet beklemiyor lakin kamuoyu ‘menfur bir saldırıdır' diye kınamayı bekliyor. Kınamanın ötesinde de ‘Katillerinin bulunmasını istiyoruz' demek bu kadar zor mu? Bunlar İçişleri, Adalet bakanları ve cumhurbaşkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi yönetimi içinde geçerli" dedi.

Sözcü’de yer alan habere göre, Yahnici, “Sinan'a FETÖ'cü diyenler de bilir, hangi Fetullahçı, Atatürk'ten ‘Atamız' diye bahsetti. Sinan şiir okuyor, gümbür gümbür ‘Kürşat'ın narasıyla indik Tanrı Dağı'ndan' diye yüreğini parçalayarak Nihal Atsız'ın şiirini hangi Fetullahçı okur. Bir kere bütün bu sözler ölümü sonrasında basına yansıyan laflar çarpıtma gayreti olarak görünebilir. Sinan MHP'li ülkücü olarak öldü. Bir başka yere de gitmedi. Ölümüne sebep olan hadisede, ölümünü isteyen iradede, o iradenin arkasında ne vardı, o ayrı bir hadisedir. ‘İYİ Parti'ye gitti' iddiasından sonra ‘Benim yerim MHP'dir, ocağım ülkü ocaklarıdır' diyor. ‘Bir başka yerde olmam mümkün değil' diyor. Milliyetçi Hareket Partisi ‘Aday belli, tavır net' deyip AKP'nin peşinden giderken, Sinan ‘Ben MHP'liyim, ülkücüyüm' diyor. Burada kimin hangi fikirde olduğu, kimin hangi fikirden caydığı tartışılacak konudur” diye konuştu.