Star yazarı Ersoy Dede, Beyaz Show’da  “Çocuklar ölüyor, sessiz kalmayın” diyen ‘Ayşe öğretmen’ için özür dileyen Beyazıt Öztürk’ün ardından konukların da özür dilemesini istedi.

Dede, Aktüel’deki yazısında ‘beyanın esas olduğunu‘ belirterek, Beyazıt Öztürk’ün özrü için “Nedamet getirenin nedameti sorgulanmaz” ifadelerini kullandı.

Beyaz’ın bu tip konularda ‘sabıkası‘ da olmadığından, özrün kabulünün çok da zor olmadığını belirten Dede, “Yani Mirgün Cabas’ın başına gelse de çıkıp özür dilese, ‘hadi ordan’ dersin.. Ama Beyaz tam öyle değil” diye yazdı.

Beyaz’ın özrü ile yetinmeyen Dede, programdaki konukların da özür dilemesini savundu: “Tamam Beyaz özür diledi de, o anda Beyaz’la birlikte alkış tutan konuklardan henüz bir özür gelmedi. Ben isimlerini çok çok iyi bilmiyorum. Ama hepsi şöhretli tipler.. Neye karar verdiler acaba?.. Başlarını kuma gömmeye mi?”

Beyaz Show’da o sırada konuk olarak oyuncular Gürkan Uygun, Tolgahan Sayışman, Tuvana Türkay, şarkıcı Murat Dalkılıç ve eski futbolcu İbrahima Yattara yer alıyordu.

PROGRAMDA NE OLMUŞTU?

Kanal D’de Beyazıt Öztürk’ün canlı yayınlanan programına telefonla katılarak Diyarbakır’dan aradığını ve Ayşe Çelik adında bir öğretmen olduğunu belirten konuk şöyle demişti: “Ülkenin doğusunda yaşananların farkında mısınız? Burada yaşananlar medyada çok farklı aktarılıyor. Sessiz kalmayın. İnsan olarak biraz daha hassasiyetle yaklaşın. Görün, duyun ve artık bize el verin. Yazık! İnsanlar ölmesin, çocuklar ölmesin, anneler ağlamasın.”

İktidara yakın medya ‘Ayşe öğretmen’i PKK propagandası yapmak, Kanal D ve Beyazıt Öztürk ise ‘terör örgütü propagandasına müsaade etmek‘le suçlanmıştı. Bunun üzerine hem Kanal D yönetimi hem de Öztürk özür dileyip, “Devletimizin yanındayız” demişti.