Dünya üzerinde her yıl yaklaşık 10 bin fiziksel penis kazası gerçekleşiyor...

Ankara merkezli girişimci "Erkekpaketi.com", adlı firma sıradışı bir yöntemle erkek müşterilerine penislerinin sağlığını ve geleceğini garanti altına alabilmek için sigortalatıyor.

Erkekpaketi.com kurucusu Ersin Mete Ertürk, erkeklere yönelik bu hizmetin Mayıs ayı sonu itibariyle bu hizmeti vermeye başlayacaklarını söyledi.

Ertürk, "Erkekler evi, arabası, köpeği, bacakları ve hayatı için sigorta yaptırabiliyorken bunu neden yaptıramasın diye düşündük. Bu hizmeti sunarak dünya üzerindeki tüm erkeklerin vücutlarının en değerli varlıklarını koruma altına alıyoruz. Anderson Cooper ve Conan O'Brien gibi ünlü kişilerin de bu sigortayı yaptırdığını biliyoruz. Ayrıca ülkemizde her yıl bir çok vaka da yaşanmakta. Bunları düşündüğümüzde bu değerli hizmeti verebilecek olmaktan dolayı heyecanlıyız" dedi.

Ertürk, hizmetlerine sıradışı bir yenilik eklediklerini belirterek, Türkiye'de ilk defa erkek müşterilerine yönelik ücretsiz olarak 50 bin TL'ye kadar "Penis Sigortası" yapacaklarını belirtti.

Firma, yabancı bir sigorta şirketiyle anlaşmayı sonlandırmak üzere olduklarını, kapsamının ise penisin fiziksel olarak vücuttan tamamen ayrılması şartıyla geçerli olacağını belirtti.

Dünya üzerinde her yıl yaklaşık 10 bin fiziksel penis kazasının gerçekleştiğini öğrendiklerini belirten Ertürk, "Türkiye'de de bu tarz birçok olayın gerçekleştiğini takip edebiliyoruz" dedi.

Sigorta kapsamının bunu suistimal için kullanabileceklere karşı koruma altına alındığını belirten Ertürk, "Ameliyat ile cinsiyet değiştirme sigorta kapsamına girmiyor. Yalnızca fiziksel olarak vücuttan kopan vakalar sigorta kapsamında değerlendiriliyor. Ayrıca yakın akraba, arkadaş ve sevgili tarafından da gerçekleştirilen eylemler sonucu oluşan yaralanmalar sigortanın dışında kalıyor. Aynen hayat sigortasında olduğu gibi kişi dilerse kendi için bu hakkı elde edebiliyor ya da başkasının yerine poliçeyi satın alabiliyor. Satın alımdan sonra sigortalıya dijital sertifikası gönderiliyor" dedi. (Milliyet)