Liberal Demokrat Parti (LDP) Genel Başkan Yardımcısı Hasan Kulaksız, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Gezi olaylarında camilerimiz yakıldı' sözleriyle ilgili, dört kuruma soru sorduklarını ancak sadece İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) itfaiyesinden yanıt geldiğini açıkladı. Kulaksız, hesabından yaptığı duyuruda yanıt veren tek kurum olan İBB itfaiyesinin "yanan herhangi bir cami yok"  dediğini paylaştı. 

LDP'li Kulaksız, Twitter adresinden yaptığı duyuruda; "Erdoğan'ın, "Gezi olayları esnasında camilerimiz yakıldı" sözleri üzerine, Liberal Demokrat Parti adına, ilgili dört kuruma sorduk, kayıtların paylaşılmasını istedik, yanıt sadece İst itfaiyesinden geldi, gelen yanıt da "yanan her hangi bir CAMİ yok" deniyor." ifadesini kullanarak İBB itfaiyesinden gelen yanıtı paylaştı.

İBB itfaiyesi, LDP adına sorulan soru üzerine şu yazılı yanıtı verdi: "Bahse konu olan tarihte (2013 Gezi Eylemleri) zikredilen olay ile ilgili kayıtlarımızda yapılan inceleme - araştırma neticesinde tarafımıza cami yangını ihbarı yapılmadığı tespit edilmiş olup, konu hakkında herhangi bir bilgi - belgeye rastlanılamamıştır.