Erdoğan, “CHP kiminle yan yana terör örgütüyle yan yana. PKK bir terör örgütü, onun Meclis’teki uzantısı da malum” dedi

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Trabzon’da “Toplu Açılış Töreni”nde açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ihale iddialarına tepki gösteren Erdoğan, “Geçen akşam yine çıkmış benim TV programım var, aynı saatte o da kendi özelinden açıklama yapıyor. Bu açıklama yapıyor. Firmalara 3 kat fazlasına bir rakamla verdiğimizi söylüyor, bir kâğıt gösteriyor. Altında güya benim imzam var. Ben ihalelere imza atmam Bay Kemal, yalancılığını ispat ettin” dedi.

‘BİZ FERHATIZ, SİZ ŞİRİNSİNİZ’

Erdoğan’ın konuşmasından başlıklar şöyle:

“Türkiye’yi 20 yılda cumhuriyet tarihinde yapılanların 5-10 katı esere kavuşturabilme başarısını gösterebilmemizin gerisinde milletimize aşk ve sevda ile hizmet etmemiz vardır. Her zaman ne diyorum Ferhat ve Şirin. Biz Ferhatız, siz Şirinsiniz, dağları dele dele biz Şirin’e kavuştuk.

‘CHP TERÖR ÖRGÜTÜYLE YAN YANA’

CHP kiminle yan yana terör örgütüyle yan yana. PKK bir terör örgütü, onun Meclis’teki uzantısı da malum.

Artık teröristler var mı? Hepsinin inlerine girdik mi, inşallah tek bir terörist kalmayıncaya kadar bu yola devam edeceğiz. Bu uğurda bölücü terör örgütünün siyasi uzantısı olan partiyi dahi ülkenin yönetimine ortak etme hevesine kapıldılar. Belediyelerinde zaten bunu yaptılar. En kritik yerleri PKK’sından FETÖ’süne kadar terör irtibatlı kişilere altın tepside maalesef belediye makamında iş verdiler.. 44 bin işçiyi belediyeden atıp onların yerine maalesef teröristleri doldurdular.

Bunlar Batı’dan talimat alacaklar. Çünkü bunların ülkeye ve şehirlere hizmet etmek gibi bir dertleri yok. Bunların hayatları da yalan.

Gözden kaçırmayın

Taliban'ın İçişleri Bakanı Vekili Hakkani: Yaramaz kadınları evde tutuyoruz Taliban'ın İçişleri Bakanı Vekili Hakkani: Yaramaz kadınları evde tutuyoruz

SEDEF KABAŞ GÖNDERMESİ

Bir tanesi vardı ya bir kadın, televizyonda çıkıp ne diyordu, en büyük yalanı söyleyeceksin. Şimdi yargı aldı, tutukladı, şimdi cezaevinde. Kime çalışıyordu bunlar, CHP’ye. Bay Kemal yalanı bunlardan öğrendi. Çok iyi yalan söyler, büyük yalan söyler.

Geçen akşam yine çıkmış benim TV programım var, aynı saatte o da kendi özelinden açıklama yapıyor. Bu açıklama yapıyor. Firmalara 3 kat fazlasına bir rakamla verdiğimizi söylüyor, bir kâğıt gösteriyor. Altında güya benim imzam var. Ben ihalelere imza atmam Bay Kemal, yalancılığını ispat ettin."

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün akşam yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı doğrudan 'ihale yolsuzluğu' ile suçladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün sosyal medya hesabından paylaştığı bir belgede, devletin bir ihalede 6 milyar TL zarar ettirildiğini iddia etti.

CHP lideri, videoda şu ifadeleri kullandı:

“Bugün sizi bu belgelerden sadece bir tanesine şahit olmanız için davet ettim. Yüzlercesi var ve bazıları bizzat saraydaki şahıs tarafından imzalanmış. 3 Nisan 2018... Bir açık ihale yapılır ve bu ihaleye 15 firma katılır. İhalenin bedeli 3 milyar 198 milyon 743 bin lira ama kazanan firmaya bu ihale verilmez. Neden? Çünkü beşli çeteden değil. Bu nedenle ihale iptal edilir. Aynı iş yeniden ihale edilir. 21 Ağustos 2020'de ihale açılır. Aynı iş bu kez 3 milyar 200 milyona değil, 9 milyar 449 milyon 995 bin liraya beşli çeteye peşkeş çekilir. Saraydaki şahıs ne için imza atıyor anladınız mı? Aradaki 6 milyar liralık fark için...”

Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı ihale, Bandırma – Bursa – Yenişehir – Osmaneli Yüksek Standartlı Demiryolu Projesi ihalesi. İlki 3 Nisan 2018’de düzenlenen ve 15 firmanın teklif verdiği ihale 3 milyar 198 milyon TL’lik teklifle sonuçlandı, ancak daha sonra iptal edildi. İkinci ihale ise 21 Ağustos 2020’de yapıldı. İhale, bu kez 9 milyar 449 milyon TL ile sonuçlandı.

Temeli 10 yıl önce atılan Bandırma-Bursa-Yenişehir-Osmaneli Yüksek Standartlı Demiryolu Hattı projesi ise halen tamamlanmış değil.