"Alo Fatih" skandalı ile gündeme gelen Fatih Saraç ile Recep Tayyip Erdoğan ve Turgay Ciner arasında yeni bir tape ortaya çıktı.

BirGün gazetesinden Barış İnce'nin haberine göre, ‘cemaatçi’ polislere düzenlenen operasyonun ek fezlekesinde yer alan tapelerde, Erdoğan, Kasımpaşa Spor Yönetim Kurulu üyesi Turgay Ciner'den Özer Hurmacı'yı Çaykur Rize'ye bedelsiz istiyor.

Erdoğan bu talebini Ciner'in kendisine değil Fatih Saraç'a bildiriyor. Ciner'i arayan Saraç, teklifi ilettiğinde Ciner önce "Yok anasının a.." diyor.

23 Kasım 2013'te gerçekleştiği belirtilen telefon görüşmesinde Erdoğan, Fatih Saraç'ı arıyor. Özer Hurmacı için aradığını söyleyen Erdoğan, "Onu şey çıkardılar şey sebebiyle bi zenciler zenci menci deyip hakaret etmiş yani disiplinsizlik bazı şeyler var onu dışarı çıkardılar. Sen patronunla konuş şöyle para mara istemesinler çocuğu serbest bıraksın da Rizespor onu şey yapalım" ifadelerini kullanıyor. Fatih Saraç da Erdoğan'a "İletirim efendim" yanıtını veriyor.

"BÖYLE TALEPLERE ANASININ A.. DİYORUZ"

Bu görüşmenin ardından Saraç, Turgay Ciner'i arıyor. Aynı gün gerçekleşen görüşmede, Saraç, Erdoğan'ın talebini iletiyor. Önce, "Biz normalde böyle taleplere anasının a... diyoruz şimdi centilmenlikle hamamın önü deyim yani hiç" ifadelerini kullanan Ciner sonra "Benim abimin emri olur. Ne deyim ben şimdi. O da haklı. Sen şimdi sen şimdi söyle emri bile olmaz yani o küçük böyle kaşının tek saçı okey demektir. Öyle söylüyor de" diyor.

ERDOĞAN'A MÜJDEYİ VERİYOR

Bu konuşma üzerine Fatih Saraç, Erdoğan'ı arayıp müjde veriyor. Fakat Erdoğan başka futbolcular da istiyor. Erdoğan, “Rıza hoca talebi olursa başka da isteriz” diyor.

Söz konusu tapelere göre Saraç daha sonra Turgay Ciner'e Erdoğan'la görüşmesini anlatıyor. Fatih Saraç bu görüşmede, "Vallahi bir havaya girdi allaaah aynen şöyle efendim dedim Turgay bey konuştum dedim abi dedim eee dedi diyor ki dedim böyle şimdi dur diyor ki dedim ki onun bir kaşına takımı feda ederim ne emrederse o olur lafımı olur diyor dedim öyle mi dedi dedi öyle dedi efendi yaaa tamam dedi şimdi bende bende Turgay'a çok teşekkür et dedi bu iş bitti biliyoruz dimi dedi bitti efendim dedim durdu şimdi devamı var ama ben bütün takımı feda ederim başka var mı orada dedi işe yarayan oyuncu" ifadelerini kullanıyor.