İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, Adana’daki Furkan Vakfı eyleminde 'türbanlı polisin türbanlı başka bir kadına yönelik müdahalesinin' ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından görevden alınacağı ancak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi ikna etmeye çalıştığı ileri sürüldü.

Sokağa çıkma yasağı kararını geç duyurduğu için eleştirilen ve görevden affı MHP lideri Devlet Bahçeli’nin araya girmesiyle kabul edilmeyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili tartışmalar yeni iddialarla devam ediyor.

Milli Gazete'den Bünyamin Güler'in haberine göre, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın MHP lideri Devlet Bahçeli’yi ikna etmesi durumunda, son olarak Furkancılara yönelik polis müdahalesiyle tekrar gündeme gelen Soylu’nun görevden alınacağı ve yerine gelecek ismin de belli olduğu iddia ediliyor.

'BAHÇELİ, ERDOĞAN’IN ÖNÜNÜ KESTİ' İDDİASI

Adana'daki polis müdahalesinin ardından MHP lideri Bahçeli, bir kez daha Soylu’nun arkasında durmuş, “Sayın Süleyman Soylu, soy ismi gibi soyludur, görevini de layıkıyla yerine getirmektedir. Türk polisi görevinin gereğini yapmış” demişti.

Bahçeli’nin bu çıkışının ardından, Soylu’nun görevden alınmasını engellediği konuşulmaya başladı.