Urfa Adliyesi önünde Adalet Nöbetini sürdüren Emine Şenyaşar, katliama adı karışanların tamamının tutuklanmasını isteyerek, tutuklu olan oğlu Fadıl Şenyaşar için “Çocuğumu bıraksınlar” dedi. 

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti 438'inci gününde devam ediyor. Sabahın erken saatlerinde Suruç’ta bulunan evlerinden Urfa Adliyesi önüne gelen aile “Şenyaşar ailesi adalet köşesi” olarak anılan alanda nöbetlerini başlattı. 

Adalet nöbetlerini 4 yıldır sürdürdüklerini belirten anne Emine Şenyaşar, “Hastanede çocuklarımı öldürenleri neden serbest bıraktılar? Bunlar insanları hastane içerisinde katlettiler. Bize bu zulmü yapanları hangi vicdanla bırakabiliyorsunuz? Biz hepsinin tutuklanmasını istiyoruz” diye konuştu. 

Oğlu Fadıl Şenyaşar’ın yıllardır tek kişilik hücrede tutulduğunu belirten anne Şenyaşar, “Çocuğumu bıraksınlar. Bir yıldır bu sebeple burada oturuyoruz. Ramazan’ımızı bayramımızı burada geçirdik. Kayıtlarda bulunan herkesi tutuklamalarını istiyoruz” dedi.