Afyonkarahisar merkeze bağlı Beyyazı Beldesi'nde, yerel seçimler sonunda Demokrat Parti (DP) ile Emek Partisi (EMEP) adaylarının oyları eşit çıktı. Adaylar İl Seçim Kurulu'na itirazda bulundu.

Afyonkarahisar merkeze bağlı Beyyazı Beldesi'nde, Emek Partisi ve DP'nin oyları eşit çıktığı için Yüksek Seçim Kurulu'nun vereceği kararla belediye başkanı belirlenecek. 

Murat Arısoy'un Evrensel'de yer alan haberine göre 2 bin 84 seçmenin bulunduğu Beyyazı Beldesi'nde DP başkan adayı Asım Altıntaş ile EMEP başkan adayı Hasan Koçak, 454'er oy aldı. Hasan Koçak'ın seçim sonuçlarına itiraz etmesi üzerine oylar tekrar sayıldı. Bir kez daha beraberlik çıkınca, Hasan Koçak, İl Seçim Kurulu'na itiraz etti.

Beldede açılan üç taş ocağına karşı mücadele başlatan ve bu mücadeleyi seçim kampanyasına da taşıyan EMEP Başkan Adayı Koçak, "Beyyazı'da 6 parti bize karşı birleşti. Bize verildiği halde geçersiz sayılan pek çok oy pusulası belirledik. Bu nedenle itirazlarımızın 2 gün içinde değerlendirilmesini bekliyoruz" diye konuştu.

DP'li Asım Altıntaş ise "Seçim sonuçlarında eşitlik çıktı. Biz gerekli başvurumuzu yaptık, kararı bekliyoruz" dedi.

Beyyazı Beldesi'nde önceki dönem Belediye Başkanlığı'nı BBP'li Hasan Kocatepe yapmıştı.