Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, 'servetinin küçük bir kısmıyla dünyadaki açlık sorunu çözülebilir' diyen Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı Direktörü David Beasley'e meydan okudu.

Musk, dünyadaki açlık sorununu nasıl çözeceklerini kanıtlamaları durumunda Tesla hisselerini satmaya hazır olduğunu ilan etti.

Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Gıda Programı'nın hazırladığı raporda, dünyanın en zenginlerinin servetlerinin küçük bir kısmıyla açlığa çözüm bulanabileceği belirtildi.

BM Dünya Gıda Programı Direktörü David Beasley de CNN International’a verdiği röportajda rapor hakkında konuştu.

Yayında dünyada henüz çözülemeyen açlık sorununa dikkat çeken Beasley, Elon Musk, Jeff Bezos ve Richard Branson gibi dünyanın sayılı zenginlerine seslendi.

Dünya genelinde 42 milyon insanın açlıktan ölebileceğini anlatan Beasley, Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk'ı örnek verdi.

Musk'ın servetinin yalnızca yüzde 2'sini oluşturan 6 milyar dolar ile dünyadaki açlık sorununun bitebileceğini öne süren Beasley'e Tesla'nın kurucusu sosyal medya hesabından meydan okudu.

311 milyar dolar serveti bulunan Musk, "Dünya Gıda Programı 6 milyar doların dünyada açlığı tam olarak nasıl çözeceğini şeffaf bir şekilde gösterirse Tesla hissesi satarak bunu yaparım” dedi.

Dünya Gıda Programı Direktörü David Beasley de Musk'a cevap yazarak, "Sizin yardımınızla umut sağlayabilir, istikrar inşa edebilir ve geleceği değiştirebiliriz" dedi.

Beasley ayrıca Musk'la görüşmek isteyerek ilk uçakla gelebileceğini belirtti.

Musk ise yanıt olarak, "Lütfen mevcut ve önerilen harcama detaylarını paylaşın böylece insanlar paranın nereye gittiğini görsün" yazdıktan sonra "Gün ışığı mükemmel bir şey" diyerek şeffaflık göndermesi yaptı.

Kaynak: euronews