Suriye’de devam eden ‘Fırat Kalkanı’ operasyonunda 1 asker daha hayatını kaybetti.

Genelkurmay Başkanlığı, El Bab çevresinde devam eden çatışmalarda bir askerin hayatını kaybettiğini, 5 personelin de yaralandığını duyurdu.

Dünkü hava saldırısında ağır yaralanan astsubay kıdemli çavuş Halt Topuz da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Böylece hava saldırısında hayatını kaybedenler 4’e yükseldi. İki günde toplam 5 asker hayatını kaybetti.

TSK’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Özgür Suriye Ordusunun El-Bab’ın DEAŞ’tan kurtarılmasına yönelik ileri harekâtı devam etmektedir. Karadan ve havadan sağlanan yoğun ateş desteği ile ÖSO’nun DAEŞ’a yönelik taarruzları desteklenmektedir. Gün içerisinde yaşanan çatışmalarda dört Muhalif şehit olmuş, 25 Muhalif yaralanmış, bir TSK personelimiz şehit olmuş, beş personelimiz ise hafif şekilde yaralanmıştır. İki Zırhlı Muharebe Aracı (ZMA) ve bir Zırhlı Personel Taşıyıcı (ZPT) hafif hasar almıştır. Hedef tespit vasıtaları ile tespit edilen 94 DEAŞ hedefine ateş destek vasıtaları ile atış yapılarak, terör örgütü mensuplarınca kullanılan barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta-kontrol tesisleri, silah ve araçları imha edilmiştir. Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından, Barakah, Anifah ve Abu Hayj bölgelerinde bulunan 7 DEAŞ hedefine hava harekâtı icra edilmiş, 2 karargâh binası, 3 savunma mevzii, 1 silahlı araç ve 1 cephanelik imha edilmiştir.”