Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazanan Ekrem İmamoğlu, seçime ilişkin son bilgileri paylaştı

Ekrem İmamoğlu, İstanbul seçimleri için devam eden sayım için yaptığı açıklamada, “Geçersiz oyların sayımı sırasında aradaki fark 19 bin 552” dedi.

İmamoğlu son duruma ilişkin kamuoyuyla şu bilgileri paylaştı:

“Süreç devam ediyor. 11 ilçede geçersiz oyların sayımı bitmiş durumda. Şu an aradaki fark 19 bin 552 yani 21 bin civarındaki rakamlardan bu süreç başladığında buraya indi. Sanki geçersiz oylarda 545 sandık sayıldı ve 11 bin oy düştü diyerek bir algı yönetilmeye çalışılıyor.”

İmamoğlu şöyle devam etti:

“Elbette gündemimiz İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi. Sandıkta görev alan arkadaşlarıma, halen görevini sürdüren arkadaşlarıma, MYK üyelerine, milletvekillerimize, yol arkadaşlarıma, hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Ancak bir uyarıyı yapmakta zorunluyum çünkü süreç tamamlanmadan ilçe seçim kurulları önündeki bekleme süresi bu süreç bitmeden devam etmesini istiyorum. Geçersiz oyların sayımlarının bittiği ilçelerde dahi nöbet devam ediyor. Bütün arkadaşlarımı bu nöbete davet ediyorum, sakın oraları arkadaşlarım terk etmesinler.”