TÜSİAD'dan Cumhuriyet operasyonuna açıklama

“Tüm özgürlük alanları ulusal çıkarlarımız açısından esastır" denildi

TÜSİAD'dan Cumhuriyet operasyonuna açıklama

Daha önce Ak Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirince hakarete uğrayan ve uzun süredir sessizliğini koruyan TÜSİAD, Cumhuriyet gazetesine yapılan operasyon sonrası bir açıklama yayınladı.
 
TÜSİAD, “Gerek iç istikrar gerekse uluslararası rekabet gücü açısından medya dâhil tüm özgürlük alanları ulusal çıkarlarımız açısından esastır" dedi.
 
Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nden Cumhuriyet'e düzenlenen operasyon hakkında açıklama yapıldı.
 
TÜSİAD, Cumhuriyet Gazetesi'ne yönelik operasyonun, "medya kurumlarının çoğulcu demokraside yüklenmesi gereken görevi zayıflatan" bir örnek oluşturduğuna dikkat çekerek, "Çok sesli toplum, korunması ve geliştirilmesi gereken siyasi ve ekonomik bir güç kaynağıdır" uyarısında bulundu.
 
Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Cumhuriyet Gazetesi'ne yönelik operasyona ilişkin açıklamasında, "Medya kurumları ve basın mensupları terörle mücadele kanunu ile ilişkilendirilerek gözaltına alınmakta ve tutuklanmaktadır" dedi ve şu ifadeleri kullandı:
 
"Hukuk devletinde hiçbir kurum ve kişi yasal herhangi bir denetim ve soruşturmadan muaf değildir ve hesap verebilir olmalıdır. Diğer yandan, basın dünyasının terörle bu denli yoğun olarak ilişkilendirilmesi, üzerinde durulması gereken kamusal bir sorundur. Bu sorun medya kurumlarının çoğulcu demokraside yüklenmesi gereken görevi zayıflatmaktadır. Bunun son halkası ise basın tarihimizin en köklü kuruluşlarından biri olan Cumhuriyet Gazetesi'ne yönelik bugün başlatılan operasyon olmuştur. Çok sesli toplum, korunması ve geliştirilmesi gereken siyasi ve ekonomik bir güç kaynağıdır. Bu zorlu dönemde gerek iç istikrar gerekse uluslararası rekabet gücü açısından medya dâhil tüm özgürlük alanları ulusal çıkarlarımız açısından esastır."
 

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2016, 10:33

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER