Rusya'nın doğalgaz indirimi faturaya yansıyacak mı?

Enerji Bakanı Taner Yıldız, Rusya'nın doğalgazdaki indirim teklifinin tüketiciye yansıması konusunda açıklama yaptı…

Rusya'nın doğalgaz indirimi faturaya yansıyacak mı?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Rusya'nın doğalgazdaki indirim teklifinin tüketiciye yansıması konusunda, "Erken ama çok erken görüyorum. Çünkü BOTAŞ karı üzerinden değil, zararı üzerinden bu müzakereler sürüyor" dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Rusya'nın doğalgazdaki indirim teklifine ilişkin, "Sayın Putin'in verdiği rakamlar Rusya'nın teklifi olarak olumlu bir adım olarak değerlendirilmiştir. Bizim karşı teklifimiz nihayetlenmemiştir. İstediğimiz rakam onların teklifinin üzerinde" şeklinde konuştu.

Rusya'nın doğalgazdaki indirim teklifinin tüketiciye yansıması konusunda ise Bakan Yıldız, "Erken ama çok erken görüyorum. Çünkü BOTAŞ karı üzerinden değil, zararı üzerinden bu müzakereler sürüyor" dedi.

AKKUYU NÜKLEER GÜÇ SANTRALİ ÇED RAPORU’NUN ONAYLANMASI         

Bakan Yıldız, Akkuyu Nükleer Güç Santrali ÇED Raporu'nun onaylanması konusunda, "Nükleerde önemli bir aşamaya geliyoruz. Oraya bir liman yapılacak, 1 ay içinde ihaleye çıkılacak. Mart ayında liderlerin de katılımıyla orada bir temel atmayı düşünüyoruz" dedi.

SOMA’DAKİ MADEN OCAKLARI 

Bakan Yıldız, Soma'daki işçi çıkarmaları ve bölgedeki maden ocakları konusunda da "Orada önümüzdeki aylarda yeni devreye girecek olan maden ocakları vardır, işçi kardeşlerimizin oralarda değerlendirilmesi gerekir. Türkiye Kömür İşletmeleri orada kamu eliyle maden işletmeyecektir. Temel politikalarımızdan bir 'u' dönüşü olmaz" ifadelerini kullandı. (Cumhuriyet)

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2014, 13:29

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER