Kredi kartı ve hesap kartını kapatanlar dikkat!

Birkaç kuruşluk ücretler yüzünden hakkınızda yasal takip başlatılabilir...

Kredi kartı ve hesap kartını kapatanlar dikkat!

Hesabınızı ya da kredi kartınızı kapatırken ''Borcu yoktur'' yazısı almanıza rağmen birkaç kuruşluk ücretler yüzünden hakkınızda yasal takip başlatılabilir.

Şikayetvar'ın haberine göre: Samsun'da yaşayan bir kullanıcı, kredi kartlarını ve hesaplarını kapattırdığı bankadan borcu yoktur yazısı almasına rağmen aylar sonra 26 kuruş için yasal takibe düştüğünü iddia etti. Bankaların, kredi kartları için de aidat faizi adı altında ücret aldığını, borcu olmamasına rağmen yasal takibe düşerek mağdur olduğunu belirten E.T. "Hem bankadan aldığım belgem var hem de yasal takip başladığı için sicilim bozuldu, 26 kuruş çok komik bir ücret.." diyerek tepki gösterdi.

"26 KURUŞ BORCUNUZ VAR YASAL TAKİBE GİRDİNİZ"

Bankanın borcu olmadığına dair yazılı belge vermesine rağmen, 26 kuruş için yasal takibe giren vatandaşın şikayeti şöyle:

"Yaklaşık 3 ay önce şubeye giderek hem banka kartımı hem de hesabımı kapattırdım. Banka her şey kapanmıştır bilgisi verdi. Bugün beni bankanın müşteri hizmetlerinden aradılar "26 kuruş borcunuz var yasal takibe düştünüz" diyerek bilgi verdiler ve şubeye tekrar gitmem istediler. Bu benim hatam mı? Elime kapandığına dair kağıt verildiği halde banka benim sicilimi nasıl bozabiliyor? Konu hakkında yasal süreç başlatacağım. Banka, müşterilerini bu şekilde mi memnun ediyor? Şimdi 26 kuruş için bankaya gideceğim çok komik!" (f5haber)

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2014, 15:11

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER