İDO'da şarap skandalı ve özür

Çantasında 4 şişe şarap olan kadının, İDO görevlilerince engellendiği öne sürüldü…

İDO'da şarap skandalı ve özür

Özelleştirilme sonrası yoğun eleştiriler alan İDO’da şimdi de ‘Şarap yasağı’ geldi. Çantasında 4 şişe şarap olan bir kadının, İDO görevlilerince engellendiği öne sürüldü.

 

Özelleştirilme sonrası uyguladığı fiyat politikası ile yoğun eleştiriler alan İstanbul Deniz Otobüslerine, şimdi de ilginç bir ‘Şarap yasağı’ geldi. Kabataş’tan Burgazada’ya gitmek isteyen ve çantasında 4 şişe şarap olan bir kadının, İDO görevlilerince engellendiği öne sürüldü.

 

Olay Milliyet Gazetesi yazarı ve ünlü gurme Vedat Milor tarafından gündeme getirildi. Milor bu konudaki köşe yazısında ‘Ceren Sungu, Kabataş’tan deniz otobüsüne binip adaya benim evime geliyor. Yanında dört şarap taşıyor. İDO’dan içeri almıyorlar şarap var diye. Üstelik de oradaki görevli kızcağıza bağırıp onu azarlıyor.

 

Suudi Arabistan ya da İran’da mıyız kardeşim? Yasak mı evine şarap götürmek? İsteyen İstanbul’da alışveriş yapıp dönüşte evine yiyecek-içecek götüremez mi?. Büyükşehir, İDO’yu yeni sahiplerinden daha iyi yönetiyordu’ dedi.

 

İDO ‘Yaza Merhaba’ sloganıyla uygulamaya koyduğu yeni tarife ile de tepki almıştı. Özelleştirmeden önce Yenikapı-Bandırma feribot seferlerinde 125 TL olan sürücü dahil otomobil bilet ücreti, özelleştirmenin ardından, önce 200 TL’ye sonra da 228 TL’ye yükseltmişti. Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın’ı özür dilemek zorunda bırakan İDO, daha sonra fiyatı özelleştirme öncesi ücretin de altına çekmişti. İDO, 861 milyon dolarla Tepe-Akfen-Souter-Sera Ortak Girişim Grubu tarafından satın alınmıştı. (Gazteport)

 

İDO’DAN ÖZÜR GELDİ

İDO’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada, alkollü içkilerin taşınması konusunda herhangi bir yasak bulunmadığı bildirildi.

 

Olayla ilgili inceleme başlatıldığı vurgulanan açıklamada, söz konusu yolcudan da özür dilendi.

 

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

 

“Adalar’a gitmek üzere İDO Kabataş Deniz Otobüsü İskelesi’ne gelen bir yolcumuzun, yanında bulunan dört şişe şarapla gemiye binmesine bir güvenlik görevlisince izin verilmediğine ilişkin haberler kamuoyuna yansımıştır.

 

İDO’nun alkollü içkilerin kapalı şişelerinde taşınmasıyla ilgili kısıtlayıcı bir düzenlemesi bulunmamaktadır.

 

Söz konusu haberle ilgili araştırma başlatılmış olup, güvenlik görevlisinin tutumu güvenlik amirliğimiz tarafından incelenmektedir. Yaşanan bu olay nedeniyle mağdur olan yolcumuzdan özür dileriz.”

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2012, 08:28

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER