İlkokul öğrencilerine 'Türkiye Değerlerini Tanıtıyor' projesi : Kafaya kurşun sık

Eğitim İş Konya Şubesi Başkanı Özgür Genç, derginin toplatılmasını istedi

İlkokul öğrencilerine 'Türkiye Değerlerini Tanıtıyor' projesi : Kafaya kurşun sık

Konya’nın Selçuklu ilçesinde 5 yıldır uygulanan, Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) çerçevesinde yürütülen ‘Türkiye Değerlerini Tanıtıyor’ adı basılan ‘Aktöre’ isimli dergide silahla başka yolda yürüyen birisinin kafasına ateş eden adam görseli kullanıldı.

3’üncü sınıfa giden öğrencilere dağıtılan ‘Aktöre’ adlı derginin ‘Hangisi Kul Hakkı’ başlıklı bölümünde kullanılan görsele Eğitim İş Konya Şubesi Başkanı Özgür Genç, tepki gösterdi. Genç, şunları söyledi: “Öğrencilere dağıtılan bu yayınlar kimler tarafından hazırlanmıştır? Bu görseller hazırlanırken Pedagoglardan görüş alınmış mıdır? Tüm bu uyarılarımızdan sonra proje kapsamında öğrencilere dağıtılan dergilerin yeniden incelenmesi ve gerekli görülenlerin ivedilikle toplatılması hususunda projeye destek veren Selçuklu Belediyesi, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün gerekli hassasiyeti göstereceklerini umut etmekteyiz” dedi.

PROJEYİ KİMLER BAŞLATTI?

SEDEP projesi 2012-2013 eğitim-öğretim yılında Selçuklu Belediyesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa başlatılmıştı.

Kaynak: Cumhuriyet 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2018, 08:26

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER