Akademisyenlik başvurusu için 'vücut geliştirme' şartı

Üniversitelerin “Kişiye özel akademik kadro ilanı” iddialarına bir yenisi daha eklendi

Akademisyenlik başvurusu için 'vücut geliştirme' şartı

Artvin Çoruh Üniversitesi, Mülkiyet Koruma ve Güvenlik bölümüne başvuru için "vücut geliştirme antrenörlük belgesine sahip olmak” şartını ekledi.

BirGün'ün haberine göre, öğretim görevlisi alımı için ilan açan Artvin Çoruh Üniversitesi, Mülkiyet Koruma ve Güvenlik bölümüne başvuru için “Hukuk veya İşletme mezunu olup vücut geliştirme antrenörlük belgesine sahip olmak” şartı koydu.

YÖK Başkanı Yekta Saraç’ın kişiye özel kadro ilanlarının yarattığı rahatsızlık nedeniyle üniversitelere bir yazı göndererek, “Öğretim üyesi kadro ilanlarında bilimsel, objektif ve denetlenebilir nitelikte olmayan, bir adayı tanımlayan şartlarda yer verilmemesine dikkat edilmesi gerekiyor” ifadelerini kullanması üzerinden kısa bir zaman geçmesine karşın, Çoruh Üniversitesi’nin yayımladığı akademik kadro ilanı YÖK’ün yaptırım içermeyen uyarısının yetersizliğini de bir kez daha gözler önüne serdi.

Artvin Çoruh Üniversitesi’nin öğretim görevlisi alımı ilanında, Artvin Meslek Yüksekokulu Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü’ne öğretim görevlisi alınacağı bilgisi paylaşıldı.

 Artvin Meslek Yüksekokulu yönetimi, Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Anabilim Dalı için alınacak öğretim görevlisinin Hukuk ya da İşletme mezunu olmasını istedi.

Öğretim görevlisi için ALES ve yabancı dil puanı talep etmeyen üniversite, ilana, “Vücut Geliştirme ve Fitness Kıdemli Antrenörlük Belgesine Sahip Olmak” şartı da koydu.

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER