51 ortaokul öğrencisi hastanelik oldu, İlçe MEB Müdürü 'psikolojik' dedi

Manavgat'ta rahatsızlanan 51 öğrenci hastaneye kaldırıldı

51 ortaokul öğrencisi hastanelik oldu, İlçe MEB Müdürü 'psikolojik' dedi

Antalya'nın Manavgat ilçesinde, 51 ortaokul öğrencisi, rahatsızlandığını söyledi. Okula gelen sağlık görevlilerince ambulanslarla hastaneye kaldırılan öğrencilerden 30'unun taburcu edildiği belirtildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir, "Öğrencilerimizde bir zehirlenme belirtisi yok. İçme suyu ve yemeklerde bir sorun yok" dedi.

Çeltikçi Ortaokulu'ndan bazı öğrenciler, öğleden sonra rahatsızlandığını belirterek, okul idaresine başvurdu. Okula gelen sağlık ekiplerini gören birçok öğrenci de aynı şikayetle başvuru yaptı. Okulda eğitim gören 51 öğrenci, ambulanslarla ilçedeki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Öğrencilerin, sağlık durumunun iyi olduğu ve 30'unun taburcu edildiği belirtildi.

Manavgat İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir, okula kendisinin de gittiğini söyleyerek, "Öğrencilerimizde bir zehirlenme belirtisi yok. İçme suyu ve yemeklerde bir sorun yok. Rahatsızlandığını söyleyen bazı öğrenciler yemek yememiş, bazıları su içmemiş. İlk başta bir öğrenci bayılmış sadece" dedi.

Sarıdemir, öğrencilerin bir kısmının rahatsızlığının psikolojik olduğunun belirtildiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2018, 16:00

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER