Düzce'de kendilerinden üç gündür haber alınamayan Gürcistan uyruklu üç kişinin cesedi bulundu.

Aziziye Mahallesi Huzur Sokak'ta ikamet eden Gürcistan uyruklu Ema, Elnaz ve Sahip Sharipova'dan haber alamaması üzerine Ema Sharipova'nın eski eşi Servet Öztürk, söz konusu kişilerin evine geldi.

Öztürk, eve girdiği sırada eski eşi ile Elnaz ve Sahip Sharipova'nın hareketsiz yattığını görerek durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirdi.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri, Sharipova ailesinin hayatını kaybettiğini belirledi.

Çevrede geniş güvenlik önlemleri alan polis ekiplerinin soruşturması devam ediyor.

Ema ve Elnaz'ın kız kardeş oldukları, Sahip Sharipova'nın da Ema'nın torunu olduğu öğrenildi.

BAŞSAVCIDAN AÇIKLAMA

Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Gürcistan uyruklu 2 kardeş ve genç bir yakınları olmak üzere üç kişinin cesedinin bulunduğu evde inceleme yaptı.

Müracat savcılığının kolluk kuvvetlerine ilk aşamada gerekli talimatları verdiğini ifade eden Güre, "Olay yeri inceleme ekipleri ve diğer kolluk birimleri de delillerin muhafazası için olay mahaline intikal ettirildi. Ardından nöbetçi savcımız olayı devraldı. Biz de az önce bir inceleme yaptık. Delil toplama işlemleri devam ediyor. Olayın sebepleri, varsa fail veya failleri, buna bağlı olarak bulunması için soruşturma genişletildi. Aşamalardan kamuoyunu ayrıca bilgilendireceğiz. Kesin ölüm sebebi belli olmadığı için bir şey söylememiz mümkün değil. Nöbetçi savcımızın eşliğinde bir harici muayene ve otopsi işlemi yapılacak. Ondan sonra ölüm sebebi belli olsun, bu iş cinayet mi doğal ölüm mü ortaya çıkacak. Eğer cinayetse, ona bağlı olarak şüpheli ya da şüphelilerin araştırılması işlemleri devam edecek" şeklinde konuştu.

Güre, başsavcılığın yaptığı bilgilendirme dışındaki her bilginin spekülasyon olacağını ve buna dikkat edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Düzce'de, yakınlarının 3 gündür haber alamadıkları Gürcistan uyruklu Ema (56), Elnaz (46) ve Sahip Sharipova'nın (19) cesedi, Ema Sharipova'nın eski eşi Servet Öztürk'ün Aziziye Mahallesi Huzur Sokak'taki söz konusu kişilerin evlerini kontrol etmesi üzerine bulunmuştu. Öztürk, eve girdiği sırada eski eşi ile Elnaz ve Sahip Sharipova'nın hareketsiz yattığını görüp durumu yetkililere bildirmiş, olayla ilgili soruşturma başlatılmıştı. Ema ve Elnaz'ın kız kardeş oldukları, Sahip Sharipova'nın da Ema'nın torunu olduğu öğrenildi.