YPG öncülüğündeki Demokratik Suriye Güçleri, Tel Rıfat'ı kontrolü altına aldı

Azez'in güneyinde yer alan stratejik öneme sahip Tel Rıfat kasabası Demokratik Suriye Güçleri’nin eline geçti

YPG öncülüğündeki Demokratik Suriye Güçleri, Tel Rıfat'ı kontrolü altına aldı
YPG'nin öncülüğündeki Demokratik Suriye Güçleri, Halep'in kuzeyindeki stratejik Tel Rıfat kasabasını ele geçirdi. Hafta sonundan bu yana devam eden çatışmalar el-Kaide'nin Suriye kolu el-Nusra Cephesi, Ahraru'ş Şam, Şam Cephesi, Nureddin Zengi Hareketi gibi gruplara karşı sürdürülüyordu.

Evrensel’in haberine göre, Demokratik Suriye Güçleri'nin içerisinde yer alan Ceyş'ül Suvar'ın bölgedeki komutanı da Ahbar'a yaptığı açıklamada Tel Rıfat'ın tamamen kontrollerinde olduğunu doğruladı.

Tel Rıfat, Azez'in güneyinde, Halep kentinin ise kuzeyinde yer alıyor. Türkiye sınırına yakın olmasıyla da stratejik öneme sahip bir kasaba.

Al Masdar News'ün haberine göre bugün sabah saatlerinde Demokratik Suriye Güçleri, Suriye ordusunun cihatçılardan kurtardığı Kefr Naya'yı, ordu güçlerinin bölgeyi terk etmesinin ardından kontrolü altına almıştı.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2016, 20:09

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Damn
Damn - 4 yıl Önce

Soylenicek soz yok size dusmanlikla bakip olumlerinizden keyif alan tc 'e karsi dimdik ayakta durmaniz tum dunyada akli selim insanlar tarafindan hayranlikla izleniyor . Kurt toplumunun onlari baris ile karsilayan turk(bir kesim) ve tum irklara karsi gusel bir hayat yasamasi dilegiyle .

SIRADAKİ HABER