Türkiye'nin eğittiği 60 ÖSO mensubu, firar edip Suriye ordusu ve DSG'ye katıldı

DSG yetkilisi, söz konusu ÖSO mensuplarının 2 gün önce ayrıldığını kaydetti

Türkiye'nin eğittiği 60 ÖSO mensubu, firar edip Suriye ordusu ve DSG'ye katıldı

Türkiye'nin Fırat Kalkanı harekatı kapsamında eğitti Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) mensubu 60 kişi, Suriye ordusuna ve YPG'nin de dahil olduğu Demokratik Suriye Güçleri'ne (DSG) katıldı.

YPG'nin de içerisinde yer aldığı Demokratik Suriye Güçleri'nden (DGS) bir yetkili, Sputnik'e yaptığı açıklamada 35 kişinin Suriye ordusuna, 25 kişinin de DSG'ye katıldığını bildirdi.  

SULTAN MURAT TUGAYLARI VE DİĞER TUGAYLARDAN FİRAR ETTİLER

DSG yetkilisi, söz konusu ÖSO mensuplarının 2 gün önce ayrıldığını kaydetti: "Bu kişiler Sultan Murat Tugayları, Muntasır Billah Tugayı, Feylek El Şam ve Alparslan Özel Kuvvetleri'ne mensuptular. Örgütlerinden 2 gün önce silahlarıyla kaçarak, bize ve Suriye rejimine katıldılar."

'GELENLERİ ARAŞTIRIYORUZ, SORUN ÇIKMAZSA BİZDE KALABİLİRLER'

Yetkili, kendilerine teslim olan ÖSO mensuplarını soruşturduklarını belirtti: "35 kişi rejime, 25 kişi de bize sığındı. Bize gelenler, El Bab ve Menbiç arasında yer alan Sekeriye köyündeki Menbiç Askeri Meclisi savaşçılarına teslim olarak, saflarımıza katılmak istediklerini ifade ettiler. Biz de şimdi bu 25 kişiyi araştırıyoruz. Eğer ciddi birşeyleri çıkmazsa, bizimle kalabilirler."

'ÖSO'DAN FİRARLAR SÜRECEK'

DSG kaynaklarından edinilen bilgilere göre, firar edenler arasında Alparslan Özel Kuvvetleri komutanı Ebu Ali Reslan da bulunuyor. ÖSO komutanlarından Ebu Hayr'ın da komutasındaki savaşçılarıyla rejim güçlerine katıldığını aktaran DSG yetkilisi, ÖSO'da firarların devam edeceğini öne sürdü.

Öte yandan ÖSO da yazılı bir açıklama yayımlayarak, hırsızlık yaptığı tespit edilen bazı savaşçıların Suriye ordusu'na kaçtığını iddia etti.
 

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2017, 01:01

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
YORUMLAR
Aylin Diler
Aylin Diler - 3 yıl Önce

Ay hiç güleceğim yoktu:)

Pinar Demirtas
Pinar Demirtas - 3 yıl Önce

Hic Sasirmadim Yalniz DSG Bu Araplari Direkt Orduya Almasin öso Bir Oyun Yapabilir Ajan Olabilirler Dikkat edilsin ayrica Cokkkkkk Güldüm öso Oldu FISSO Yaaaaaaa Harika FISSO ordusu FISLIYOR FISLADIKCA DAHA NE KONULARINI DUYACAGIZ NE KONULARINI HAAAAAAAAA HAAAAAAAAA HAAAAAAAAA

ZİO
ZİO - 3 yıl Önce

kahkaha atmamak için kendimi zor tutuyorum

SIRADAKİ HABER