TSK ve ABD, Doğu Akdeniz'de ortak eğitim yapacak

ABD'ye ait Dwight D. Eisenhower uçak gemisi, Fas, İtalya ve Yunanistan'ın ardından Türkiye'yle de ortak eğitim gerçekleştirecek

TSK ve ABD, Doğu Akdeniz'de ortak eğitim yapacak

ABD Deniz Kuvvetleri'ne ait Dwight D. Eisenhower uçak gemisinin, İtalya ve Yunanistan'ın ardından Türkiye'yle de ortak eğitim gerçekleştireceği belirtildi.

Milli Savunma kaynakları, TCG Gemlik gemisi ile Einsenhower uçak gemisinin bugün Doğu Akdeniz'de eğitim yapacağını açıkladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri ile ABD ordusunun ortak eğitimlerinin, 18 Mart'ta Çanakkale Zaferi'nin yıldönümünde genişletilmiş şekilde devam edeceği, Türk Hava Kuvvetleri'ne bağlı uçakların da ortak eğitim faaliyetlerine katılacağı belirtiliyor.

Dwight D. Eisenhower uçak gemisi, mart başında Fas Deniz Kuvvetleri'yle ortak eğitimin ardından 8 Mart günü Cebelitarık Boğazı'ndan Akdeniz'e girmiş ve İtalya'yla ortak eğitim tatbikatı yapmıştı.Yunanistan

Gemi, İtalya'nın ardından Yunanistan'la da benzer bir eğitim gerçekleştirdi.

Türkiye'yle yapılacak eğitime de, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan fırkateynler ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı uçakların katılacağı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2021, 20:43

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER