Trump'tan itiraz: Bu seçimin sonuçlanmasına daha çok var

Donald Trump sonucu kabul etmeyen bir açıklama yaptı

Trump'tan itiraz: Bu seçimin sonuçlanmasına daha çok var

Donald Trump’ın kampanya ekibi, Joe Biden’ın başkanlık seçimini kazandığının duyurulmasının ardından yazılı bir açıklama yayımlayarak “Joe Biden’ın hiçbir eyalette resmen kazandığı ilan edilmedi” dedi:

“Hepimiz Joe Biden’ı neden hatalı şekilde zafer ilan etmekte acele ettiğini ve medyadaki ortaklarının kendisine yardım etmek için çabaladığı biliyoruz: Gerçeğin ortaya çıkmasını istemiyorlar. Çok basit bir gerçek var, bu seçimin sonuçlanmasına daha çok var. Joe Biden hiçbir eyalette kazanan olarak resmen ilan edilmedi.”

Açıklamada bazı eyaletlerde sayımın yeniden yapılacağı ve bazı yasal süreçlerinden ardından buralarda sonucun değişebileceği belirtildi:

“Pennsylvania’da yasal gözlemcilerimizin oy sayım sürecine gerçek anlamda erişimine izin verilmedi. Yasal oylar başkanın kim olduğuna karar verir, haber kanalları değil.

“Pazartesi gününden itibaren kampanyamız seçim yasalarına tamamen uyulduğundan ve hakedenin kazandığından emin olmak için mahkemede yasal süreç başlatacak. Halkın seçimlere tam güvenini sağlamak için tek yol bu.”

Donald Trump’ın imzası olan açıklamada, bir kez daha kanıt sunulmadan oyların hileli olduğu iddia edildi ve Biden’ın bu oyların sayılmasını istemesini “çok şaşırtıcı” olarak nitelendi. Trump, Demokrat Parti’yi de bir kez daha usulsüzlükle suçladı. “Amerikan halkı doğru oy sayımına ulaşana kadar durmayacağım” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 8 ay Önce

Kabadaylik kibir buraya kadar sırada kankan recep var ya adam olacak yada gidecek horozun sesini kisacak horozlarda var umarim recep bu akşam dan ders cikarir yada defolup gonderilir suyun isindi pamugu hazir tut

SIRADAKİ HABER