Trump: İran hiç savaş kazanmadı, ama hiç müzakere kaybetmedi

Trump, yeni paylaşımında "İran asla bir savaş kazanamadı, ama asla bir müzakereyi kaybetmedi" ifadelerine yer verdi

Trump: İran hiç savaş kazanmadı, ama hiç müzakere kaybetmedi

İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'ye suikast düzenleyen ABD Başkanı Donald Trump, Tahran'dan yükselen intikam tehditlerine çeşitli anlamlara çekilebilecek tek cümlelik tweetle yanıt verdi.

Trump, İran'ın iki numarası Kasım Süleymani'ye suikast düzenlemesi sonrası ilk açıklamasını Twitter'dan yaptı.

Savaş mı yoksa müzakere mi demek istediğine dair soru işareti yaratan tek cümlelik bir tweet atan ABD Başkanı, "İran hiç savaş kazanmadı, ama asla bir müzakereyi kaybetmedi" mesajını paylaştı.
Bu sabahın ilk saatlerinde ABD'nin hem İsrail'e karşı direnişin hem de IŞİD, Kaide ve diğer cihatçılara karşı savaşın kilit ismi Kasım Süleymani'ye suikast düzenlediğine dair çeşitli doğrulamalar gelirken, Trump Twitter'da ABD bayrağı paylaşmakla yetindi. Hatta bayrak paylaşımını anasayfasına sabitledi.

Bugün Trump'tan önce açıklama yapan ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Fox News'a demecinde, Washington'ın bölgede gerilimi azaltmaya bağlılığının devam ettiğini​ öne sürdü. 

Bölgenin toz duman olduğu ortamda Trump yönetiminin Arap arabulucularla Tahran'a mesaj gönderdiğine dair iddialar da gündeme düştü.

Trump’ın talimatıyla Irak'ın başkenti Bağdat'ta havaalanına güdümlü füzelerle düzenlenen saldırıda, İran Devrim Muhafızları’nın dış operasyonlarından sorumlu Kudüs Gücü'nün komutanı, Tahran'ın Ortadoğu politikalarının mimarı ve icracısı Süleymani ile İran destekli Iraklı milis gücü Haşdi Şabi'nin komutanı Ebu Mehdi El Muhendis öldürüldü.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2020, 09:52

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çhu pipel
Çhu pipel - 9 ay Önce

l tenk you mei president turump you weri weri got

Ali haydar Ela göz
Ali haydar Ela göz - 9 ay Önce

İran terör devleti milyonlarca mahsun insan imha kamplarında her dakika boynuzlarına ip geçirip asıyor milyonlarca insan yaşama umuduyla kurtulmayı bekliyor Tanrı hazreti turum pu dünyaya esir insanları kurtarmak için yollamış

ABD
ABD - 9 ay Önce

Sayın turump milyonlarca insan iran da esir durumda her an terörist rejim tarafında asılmak üzere yaşamak umuduyla kurtulmayı bekliyorlar Tanrı seni dünyaya esir insanları kurtarmak için yolamış herkes ABD için dua ediyor TEşekurler başkanım

SIRADAKİ HABER