Trump: Darbeyi durdurun

Trump, twitter hesabından paylaşımda bulundu

Trump: Darbeyi durdurun

ABD Başkanı Donald Trump, azil sürecine yönelik devam eden soruşturma kapsamında Twitter hesabından “Darbeyi durdurun!” paylaşımında bulundu.

ABD Başkanı’nın görevini kötüye kullanarak 2020 Başkanlık seçimlerindeki olası rakibi Joe Biden'ın oğlu Hunter Biden'ın soruşturulması için Ukrayna'ya baskı yaptığı şüphesi üzerine başlatılan azil süreci kapsamında Trump’ın destekçileri “Darbeyi durdurun” başlığıyla bir imza kampanyası düzenliyor.

Azil sürecini başlatan Demokrat siyasetçilerin çalışma ofislerine baskınlar ve pop-up eylemler düzenleyen Trump destekçileri, soruşturma sürecinin ‘darbe’ olduğunu savunuyor.

Trump ile Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy arasındaki telefon görüşmesi dökümlerine dayandırılan iddialara göre Trump'ın, Ukrayna'ya yapılacak yardımlar karşılığı Zelenskiy'den istihbarat istediği ifade ediliyor. Hunter Biden, bir dönem Ukrayna'da bir enerji şirketinin yönetim kurulunda yer alıyordu.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2019, 16:11

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
YORUMLAR
İmam Hüseyin
İmam Hüseyin - 1 yıl Önce

Erdoğan ve karısı turumpa 7 tane değişik muska yapmıştılar ABD ye gidince üzerinde taşıyordular yanına gidince adamın gözleri dili tutuldu o günden bu güne kadar adam ne yaptığı farkında deyil insanlarda kaçıp karanlık köşelerde kendini saklıyor atığı twitırlar yazdığı mektuplar bunun en büyük kanıtıdır

SIRADAKİ HABER