'The Hobbit' ekibi hayvan öldürmekle suçlanıyor

PETA, filmin Yeni Zelanda'daki çekimleri sırasında 27 hayvanın öldüğünü iddia etti...

'The Hobbit' ekibi hayvan öldürmekle suçlanıyor

Oscarlı yönetmen Peter Jackson ve son filmi ‘The Hobbit’ in yapımcıları, çekimler sırasında gerçekleştiği iddia edilen hayvan ölümleri ve kötü muamele nedeniyle aktivistler tarafından suçlanıyor.

Hayvan hakları koruma örgütü PETA, 'The Hobbit' filminin Yeni Zelanda’daki çekimleri sırasında 27 hayvanın öldüğünü iddia etti.

Filmin yönetmeni Peter Jackson ve ekibi yaptığı açıklama hiç bir hayvanın çekimler sırasında zarar görmediğini, aksiyon ve hayvanlar üzerinde stres yaratabilecek sahnelerde hayvan kullanılmadığını, bunun yerine bilgisayar efektlerinin devreye gireceğini belirtti.

Ancak PETA grubunun üyeleri hayvanların çekimler sırasında değil, barındıkları ahır ve çiftliklerde öldüğünü ileri sürdü.

Daily Mail'in haberine göre, ABD PETA ofisinin Başkan Yardımcısı Lisa Lange, filmin eğlence endüstrisi için hayvanlara acı çektirilmesini utanç verici olduğunu belirtti. Örgütün sözcüsü Claire Fryer ise istenildiği gibi davranmayan bir atın, sette 3 saat boyunca ayakları bağlanarak bekletildiğini, ayaklarını yaralayan ip izlerinin daha sonra makyajla kapatıldığını iddia etti.

'The Hobbit' serisinin ilk filmi 'The Hobbit: An Unexpected Journey' ilk gösterimini haftaya Yeni Zelanda’da yapacak. Aralık ayında da dünya genelinde gösterime girecek filmin prömiyerlerinde PETA üyelerinin protesto yapması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2012, 13:14

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER