Suriyeli çocuklar 'Pokemon' oldu: Buradayım beni kurtarın!

Çocuklardan birinin elinde  "Kefr Nebil'deyim. Gel ve kurtar beni" yazıyor

Suriyeli çocuklar 'Pokemon' oldu: Buradayım beni kurtarın!

Suriyeli çocuklar ellerine Pokemon Go karakterinin resimlerini alarak insanların kendilerini bulmalarını istedi.

Suriye Devrimci Güçleri Medya Merkezi (RFS) Esad yönetimine karşı bildiriler yaymak amacıyla Suriyeli çocukların ‘Pokemon’lu fotoğraflarını yayınladı.
 
Çocuklardan biri "Kefr Nebil'deyim. Gel ve kurtar beni" yazan Pokemon resmini taşırken, diğer bir çocuğun taşıdığı resimde "Kefr Zeta'dayım, kurtar beni" yazıyor.
 
Hürriyet'te yer alan habere göre, RFS sözcüsü The Independent'a yaptığı açıklamada, "Pokemon Go oyununun dünya çapında yayılmasıyla birlikte bu fotoğraflarla Esad'ın hava kuvvetleri tarafından bombalanan Suriyeli insanların acılarına dikkat çekmeye çalıştık. Kuşatılmış bölgelerdeki Suriyeli çocukların durumlarına ve Suriyeli insanların acılarına karşı insanların dikkatlerini çekmeyi ve yaşanan trajedilere farkındalığın artmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.
 
Fotoğraflar on binlerce sosyal medya kullanıcısı tarafından paylaşıldı. Bazı sosyal medya kullanıcıları, 2011 yılında Suriye'de başlayan, ardında yüz binlerce ölü ve milyonlarca mülteci bırakan iç savaşın son zamanlarda bütün dünyanın dikkatini toplayan Pokemon Go oyunu kadar ilgi çekmemesine sitem etti.Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2016, 10:31
YORUM EKLE