Suriye'de otoyolda katliam

Suriye'nin başkenti Şam'da bu sabah iki patlama meydana geldi...

Suriye'de otoyolda katliam

Suriyeli yetkililer saldırıda 55 kişinin öldüğünü ve 372 kişinin yaralandığını açıkladı.  Esad rejimi ve muhalifler saldırıdan birbirlerini sorumlu tuttu.

 

Suriye'nin başkenti Şam'daki otoyola yerleştirilen iki bombanın patlaması sonrasında katliam yaşandı. Suriye Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, saldırılarda 55 kişinin öldüğü ve 372 kişinin yaralandığı belirtildi.

 

Araçların yandığı belirtilerek, patlamaların çocukların okula gittiği sırada olduğu vurgulandı. Suriyeli muhalifler ise, saldırılarda bir emniyet binasının hedef alındığını açıkladı.

 

'ŞİDDETİ DURDURALIM' ÇAĞRISI

Suriye'deki BM gözlemci heyeti başkanı Norveçli Robert Mood, saldırı sonrası yaptığı açıklamada,  şiddet olaylarının sona ermesi için Suriyelileri ve tüm uluslararası toplumu yardıma çağırdı.

 

Dün de Dera kenti yakınlarında ateşkesi denetleyen Birleşmiş Milletler gözlemci heyetinin bulunduğu alan yakınlarında patlayan bomba nedeniyle 8 asker yaralanmıştı.

 

Saldırıyla BM gözlemci heyeti başkanı Roberd Mood'un hedef alındığı iddia edilmişti. Şam yakınlarında da yönetime bağlı 7 milis öldürülmüştü.

 

Suriye'de 12 Nisan'da BM ve Arap Birliği özel temsilcisi Kofi Annan'ın çabaları sonrasında yürürlüğe giren ateşkes şiddeti azaltsa da durduramadı. (NTVMSNBC)

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2012, 13:36
YORUM EKLE