Suriye ordusu: IŞİD’in Deyr ez Zor kuşatması kırıldı

Suriye devlet televizyonu, Hizbullah destekli basın ve Suriye İnsan  Hakları Gözlemevi, ordunun ilerleyişini aynı anda duyurdu

Suriye ordusu: IŞİD’in Deyr ez Zor kuşatması kırıldı

Suriye ordusu, ülkenin kuzeydoğusundaki Deyr ez Zor’a yönelik üç yıllık IŞİD kuşatmasını kırdığını duyurdu.

Suriye devlet televizyonu, Hizbullah destekli basın ve Suriye İnsan  Hakları Gözlemevi, ordunun ilerleyişini aynı anda duyurdu. Buna göre Suriye ordusunun Deyr ez Zor’daki IŞİD güçleriyle arasında sadece birkaç kilometre kaldı.

Rakka’nın güneydoğusunda kalan kent son üç yıldır IŞİD’in kuşatması altında. Büyük bir tugayın da olduğu kentte çatışmaların tugay çevresindeki IŞİD kuşatmasını kırmak için yürütüldüğü belirtiliyor.

93 binin sivilin yaşadığı Deyr ez Zor, Rakka gibi petrol zengini bir şehir. IŞİD Suriye içinde hakimiyet sağlamaya başladığı 2014’te Rakka gibi Deyr ez Zor’u da kuşatmaya almış, kent etrafındaki petrol kuyularını ele geçirmişti.

Deyr ez Zor uzun süredir kuşatma nedeniyle gıda ve ilaç sıkıntısı çekiyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2017, 10:30

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
mert tekin
mert tekin - 3 yıl Önce

çok enteresan olduğu gibi ayrıca çok ta komik aslında. :)
daha önceki ypg ile ilgili bir haberinize kullandığınız haberin fotoğrafının peşmerge askerlerine ait olduğunu sitem ederekten düzeltmenizi rica etmiştim. ki sonrasında değiştirdiğinizi de gördüm. şimdi ise aynı fotoğrafı bu ke de suriye ordusu haberinde kullanmışsınız. neden? devamlı takip ettiğim bir gazete olarak demokrathabern bu kadar özensiz iş yapması gerçekten üzücü. (bakmayın baştan gülmüş olmama).

SIRADAKİ HABER