Suriye ordusu, Halep'in doğusunda operasyona başlıyor: Hedef El Bab mı?

Suriye ordusu, Halep'in doğu kırsalında IŞİD'in elinde bulunan bölgelere yönelik geniş çaplı bir operasyona hazırlanıyor

Suriye ordusu, Halep'in doğusunda operasyona başlıyor: Hedef El Bab mı?

Suriye ordusunun, Halep'in doğu kırsalında IŞİD'e karşı operasyona hazırlığında olduğu belirtiliyor.

Kuveyris Askeri Üssü'nde binlerce asker toplanırken, harekatın ana hedefinin Deyr Hafer mi yoksa el Bab mı olduğu konusunda farklı iddialar var.

Operasyonda Suriye ordusuna sadece Rus Hava Kuvvetleri'nin destek olacağı bildirildi.

Halep kent merkezinin kontrol altına alınmasının ardından, Halep'in güneyi ve doğusuna yönelen Suriye ordusu, IŞİD'in elindeki bölgelere operasyon başlatıyor.

Al Masdar'ın haberine göre operasyon için çok sayıda Rus Su-25 savaş uçağının Halep'e geldiği bildirildi.

Kuveyris Askeri Üssü'nde binlerce asker toplanırken, harekatın ana hedefinin Deyr Hafer mi yoksa el Bab mı olduğu konusunda farklı iddialar var. El Bab şüphesi, Suriye ve Rus uçaklarının, kentin güneyindeki IŞİD hedeflerini vurması sonrası gündeme geldi. Suriye ordusunun bu bölgeye doğru hareketlendiğine dair de iddialar ortaya atılmıştı.

IŞİD işgali altındaki el Bab, uzun süredir TSK ve desteklediği cihatçı gruplar tarafından hedef alınıyor. Rusya'nın Suriye ordusunun el Bab'a doğru ilerlemesi halinde bu gruplarla karşı karşıya gelinmesini tercih etmeyeceği tahmin ediliyor.

(Kaynak: Evrensel)

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2017, 17:23

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER