Red Bull'un veliahdı için Interpol'den 'Kırmızı Bülten'

Red Bull'un veliahdı Tayland'da 2012'de Ferrari marka aracıyla devriye gezen bir polis memuruna çarpıp ölümüne neden olmuştu

Red Bull'un veliahdı için Interpol'den 'Kırmızı Bülten'

Uluslararası Polis Teşkilatı Interpol dünyaca ünlü enerji içeceği Red Bull'un veliahdı Taylandlı milyarder Vorayuth Yoovidhyaa hakkında 'kırmızı bülten' yayınladı.

"Patron" takma adlı Vorayuth, 2012'de Ferrari marka aracıyla devriye gezen bir polis memuruna çarpmış ve ölümüne neden olmuştu. Red Bull'un varisinin kaza sırasında uyuşturucu etkisinde olduğu öğrenilmişti.

HAKKINDAKİ SUÇLAMALAR GERİ ÇEKİLMİŞTİ

Red Bull'un kurucularından Chaleo Yoovidhya'nın torunu Vorayuth hakkındaki suçlamalar geçen temmuzda çekilmiş, bu durum Taylandlılar tarafından zenginlere sağlanan dokunulmazlık hakkına bir örnek olarak görülerek tepki çekmişti.

Kararın ardından patlak veren halk protestoları nedeniyle hükümet geri adım atmış geçen ay başsavcılık dikkatsiz araç kullanarak bir kişinin ölümüne neden olmak ve kokain kullanmaktan yeniden soruşturma başlatmıştı.


Red Bull'un varisinin pasaportu 2015'te iptal edilmiş fakat 2017'de özel bir jetle ülkeyi terk etmişti.

SERVETİ 20 MİLYAR DOLAR

Red Bull'un kurucularından Chaleo Yoovidhya Tayland'ın en zengin ikinci kişiliği olma özelliğine sahip. Forbes servetinin 20,2 milyar dolar civarında olduğunu belirtiyor.

Kaynak: Euronews

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER