Oy toplamaya çalışan siyasetçiye 'yalan söyletmeyen' gazeteci viral oldu

Yeni Zelanda'da bir gazeteci, korona virüsü hakkındaki komplo teorilerini tekrarlayarak oy almaya çalışan bir siyasetçinin canlı yayında yalan söylemesine izin vermedi

Oy toplamaya çalışan siyasetçiye 'yalan söyletmeyen' gazeteci viral oldu

Yeni Zelanda'da bir gazetecinin, genel seçim sürecinde korona virüsü salgını konusunda yanlış bilgi yayan bir siyasetçiyle canlı yayında yaptığı söyleşi viral oldu. Newshub programının siyaset editörü Tova O’Brien'ın, seçim sürecinde korona hakkındaki komploları yayarak oy toplamaya çalışan siyasetçi Jami-Lee Ross ile söyleşisi 7 milyondan fazla izlendi. Tova O’Brien, çok sayıda akademisyen ve gazeteciden de övgü aldı.

'KORKU VE HİSTERİYİ KAMÇILADINIZ'

Programda, İlerle Yeni Zelanda (Advance New Zealand) partisinin eş başkanı Jami-Lee Ross, cumartesi günü düzenlenen seçimlerde parlamentoya girememesinin ardından canlı yayına çıktı. Ross, gazeteci O’Brien'ın siyasetle ilgili sorularına kaçamak yanıtlar verirken, bir noktada korona virüsünü griple karşılaştırıp 'ölüm oranlarının düşük olduğunu' söylemeye kalkıştı. Siyasetçinin sözünü kesen O’Brien, 'programında yalan söylenmesine izin vermeyeceğini' belirtip, "Ne yaptığınızı gayet iyi biliyorsunuz, toplumun hassas kesimleri arasında korku ve histeriyi kamçılıyordunuz" dedi.

'BU ZIRVALARI TELEVİZYONDA ANLATAMAZSINIZ'

Ross yeniden komplo teorileriyle yanıt vermeye çalışınca O’Brien siyasetçinin sözünü kesip, "Hayır, hayır, hayır. Bu zırvaların hiçbirini duymak istemiyorum. Programa çıkıp gerçek olmadığı kanıtlanmış şeyleri anlatacaksanız, bunu yapamam" tepkisini gösterdi. 

'YANLIŞ BİLGİ YAYAN BİR SİYASİ HAREKETİN PARÇASIYDINIZ'

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2020, 10:27

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER