'Ölüyü diriltemeyen' büyücüye linç saldırısı

Kenya'da bir büyücünün 'ölü diriltme törenini' merakla izleyen bir kabile, başarısız olan adamı linç etme girişiminde bulundu

'Ölüyü diriltemeyen' büyücüye linç saldırısı

Kenya'nın güneydoğusunda bulunan Kwale bölgesinde, Lunga Lunga ve Kinango'da ölmüş beş kişiyi dirilttiği söylenen Samuel Kanundu'nun ününü duyan bir aile , ölmüş yakınlarını diriltmesi için büyücüköylerine davet etti. Davete icabet eden büyücü Samuel Kanundu, ekibiyle birlikte köye geldi. Bütün köy halkı da daha önce hiç şahit olmadıkları bu sıra dışı töreni izlemek üzere köy meydanında toplandı.

YORGUN OLDUĞUNU SÖYLEDİ


HaberTürk'te yer alan habere göre, dans ve şarkılar eşliğinde başlayan tören, Kanundu'nun söylediğine göre güneş batmadan sona erecek, ölmüş adam dirilecekti. Ancak ilerleyen saatlere rağmen ölenin durumunda hiçbir değişiklik olmayınca, köylüler giderek sabırsızlanmaya başladı. Büyücü Kanundu ise yorgun olduğunu söyleyerek köylülerden biraz daha zaman istedi. Güneş batarken güvenlerini iyice yitirmeye başlayan kabile üyeleri, büyücü ile ekibini linç etmeye kalktı. Halkın elinden güçlükle kurtulan büyücüler bunun dini bir ritüel olduğunu ve ailenin isteğiyle orada bulunduklarını söyleyerek kendilerini savundu.

ÖLEN ADAMIN AİLESİ DE SAHİP ÇIKTI

Ölen adamın ailesi de büyücü Kanunda ve ekibine sahip çıktı. Aile, cesedi muz ağacının altında bulunan adamın, başka bir büyücü tarafından öldürülmüş olabileceğini ve büyünün bu nedenle tutmamış olabileceğini ileri sürdü.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2015, 12:40
YORUM EKLE